ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Землетрус у китайській провінції Ганьсу забрав життя понад 100 осіб (ВІДЕО)

Велика Епоха
Рятувальники проводять пошуково-рятувальні роботи в селі Кангдяо після землетрусу в повіті Цзісішань, провінція Ганьсу, Китай. (China Daily via REUTERS)

Землетрус магнітудою 6,2 стався в одному з бідних регіонів Китаю незадовго до опівночі в понеділок, унаслідок чого загинули щонайменше 127 осіб, а сотні дістали поранення через обвалення глинобитних будинків у віддалених селах.

Китайські державні ЗМІ, які прибули до шостої комуни села Дахе, одного з найбільш постраждалих районів північно-західної провінції Ганьсу, виявили, що багато будинків або перебувають під загрозою обвалення, або вже обвалилися (особливо зведені із землі та глини).

"Я живу вже понад 80 років і ніколи не бачив такого сильного землетрусу", — сказав літній чоловік, якого рятувальники виносили з його ушкодженого будинку.

У Ганьсу було пошкоджено або зруйновано понад 155 000 будинків.

За даними влади, станом на 13:00 вівторка (05:00 GMT) у Ганьсу загинули 113 осіб, і 536 дістали поранення. У Цинхаї станом на 16:50 (1250 GMT) кількість загиблих становила 14 осіб, 198 дістали поранення. За офіційними даними, 20 осіб вважаються зниклими безвісти.

Землетрус стався в повіті Цзішань провінції Ганьсу на глибині 10 км. Епіцентр був за 5 км від кордону провінцій Ганьсу і Цинхай, де також відчувалися сильні поштовхи.

Після того як землетрус зруйнував дороги та інфраструктуру, спричинив зсуви ґрунту та наполовину поховав село під мулом, влада мобілізувала комплекс заходів для ліквідації наслідків. Однак холодна погода ускладнювала проведення рятувальних робіт. У вівторок вранці температура в Лінься становила близько мінус 14 градусів за Цельсієм.

У зону лиха було направлено близько 2200 співробітників пожежної служби провінції Ганьсу, 900 співробітників лісової бригади, а також 260 професійних рятувальників. Також були задіяні сотні військових і поліцейських, повідомило агентство Сіньхуа.

Землетруси — часте явище в таких провінціях, як Ганьсу, розташованих на північно-східному кордоні тектонічно активного Цинхай-Тибетського плато. Найсмертоносніший землетрус у Китаї за останні десятиліття стався 2008 року, коли в провінції Сичуань загинули майже 70 000 осіб.