ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США та Китай провели перші за рік військові переговори (ВІДЕО)

Велика Епоха
Генерал ВПС США Чарльз Браун. (Youtube/скриншот)

Вищий військовий офіцер США провів віртуальну зустріч зі своїм китайським колегою, повідомив Пентагон, і це перша така розмова за більш ніж рік.

Пекін припинив такі переговори на високому рівні після того, як тодішня спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі відвідала самопроголошений Тайвань у серпні 2022 року.

Лідери двох країн нарешті домовилися відновити їх під час зустрічі минулого місяця.

Генерал ВПС США Чарльз Браун, голова Об'єднаного комітету начальників штабів, і генерал Лю Чженлі з Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) торкнулися "низки питань глобальної та регіональної безпеки" під час своєї онлайн-дискусії, йдеться в заяві офісу Брауна.

Лю є начальником Об'єднаного штабу Центральної військової комісії (ЦВК), військового органу, відповідального за бойові операції і планування в Китаї.

Браун "обговорив важливість спільної роботи з метою відповідального управління конкуренцією, уникнення прорахунків і підтримки відкритих і прямих ліній зв'язку", - йдеться в заяві прессекретаря капітана Джеріла Дорсі.

"Генерал Браун підтвердив важливість участі Народно-визвольної армії в предметному діалозі для зменшення ймовірності непорозумінь".

За словами Брауна, минулого місяця він надіслав Лю вступного листа, в якому повідомив, що відкритий до зустрічі.

Лю сказав, що ключовим фактором для розвитку здорових, стабільних і стійких відносин між США і Китаєм у військовій сфері є "правильне розуміння Китаю" з боку США, згідно із заявою китайського міністерства оборони, яка була оприлюднена пізно ввечері в четвер.

Американські офіційні особи попередили, що навіть з деяким відновленням військових комунікацій, ймовірно, знадобиться деякий час для розвитку функціонального діалогу між двома сторонами, які залишаються в розбіжностях з цілої низки питань - від Тайваню до Південнокитайського моря і торгівлі.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube