ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сі заявив Байдену, що Пекін захопить Тайвань: ЗМІ (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Illustration by The Epoch Times, Getty Images)

Президент Китаю Сі Цзіньпін прямо заявив президенту Джо Байдену під час їхнього нещодавнього саміту в Сан-Франциско, що Пекін возз'єднає Тайвань з материковим Китаєм, але час ще не визначений, за словами трьох нинішніх і колишніх американських чиновників.

Сі сказав Байдену на груповій зустрічі, в якій взяли участь десятки американських і китайських чиновників, що Китай віддає перевагу мирному, а не силовому приєднанню Тайваню, повідомили ці чиновники.

Китайський лідер також послався на публічні прогнози американських воєначальників, які заявили, що Сі планує захопити Тайвань у 2025 або 2027 році, сказавши Байдену, що вони помиляються, оскільки він не встановив часових рамок, за словами двох нинішніх і одного колишнього чиновника, який розповів про цю зустріч.

За їхніми словами, китайські чиновники також попросили Байдена заздалегідь до саміту зробити публічну заяву після зустрічі про те, що США підтримують мету Китаю щодо мирного об'єднання з Тайванем і не підтримують незалежність Тайваню. Білий дім відхилив прохання Китаю.

Представник Ради національної безпеки США відмовився від коментарів.

Викриття надають раніше не повідомлені деталі про критично важливу зустріч між двома лідерами, яка мала на меті зменшити напруженість у відносинах між країнами.

Приватне попередження Сі на адресу Байдена, яке не надто відрізняється від його попередніх публічних коментарів щодо возз'єднання Тайваню, привернуло увагу американських чиновників, оскільки прозвучало в той час, коли поведінка Китаю щодо Тайваню вважається дедалі агресивнішою, і напередодні потенційно вирішальних президентських виборів на самоврядному демократичному острові, що відбудуться наступного місяця.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube