ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін заявив, що Росія готова до переговорів щодо України

Велика Епоха
Путін (Sergey Guneev/Sputnik/Pool via Reuters)

У вівторок Володимир Путін заявив, що РФ готова обговорювати майбутнє України, США та Європи, але водночас захищатиме свої національні інтереси.

"Ми не віддамо те, що нам належить", — сказав Путін.

Він додав, що Росія не має наміру воювати з Європою, і що членство України в НАТО "неприйнятне для Росії ані через 10, ані через 20 років".

Путін виступив на засіданні міністерства оборони, у якому взяли участь вищі військові чини, включно з міністром оборони Сергієм Шойгу і начальником Генштабу генералом Валерієм Герасимовим, а також директором Федеральної служби безпеки (ФСБ) Олександром Бортніковим.

За словами Путіна, російські війська перехопили ініціативу на полі бою.

"Ми не збираємося відмовлятися від цілей спеціальної військової операції", — сказав він.

Путін підкреслив, що Росії необхідні досконаліші засоби військового зв'язку, розвідки, цілевказівки і супутникового зв'язку. При цьому він заявив, що російська оборонна промисловість реагує швидше, ніж західна, і що Росія продовжить модернізувати свої ядерні сили.

За словами Шойгу, з лютого 2022 року виробництво танків у Росії зросло в 5,6 раза, безпілотних літальних апаратів — у 16,8 раза, артилерійських снарядів — у 17,5 раза.

У 2023 році Росія прийме на службу 490 000 контрактників і добровольців. Наступного року Росія спробує довести чисельність контрактників до 745 000 осіб, повідомив Шойгу.

Він також заявив, що російські війська встановили 7000 кв. км мінних полів шириною до 600 метрів, 1,5 млн протитанкових загороджень і 2000 км протитанкових ровів.