ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Великий прорив військ РФ малоймовірний, заявили аналітики з Великої Британії

Велика Епоха
Українські солдати тренуються на танку під час військових навчань на одній з військових частин в Україні, 6 грудня 2023 року. (AP/File)

Збройні сили України займають більш оборонну позицію під час настання зимової погоди, йдеться у військовому аналізі, опублікованому в середу Міністерством оборони Великої Британії, пише AP News.

"Останніми тижнями Україна мобілізувала узгоджені зусилля щодо поліпшення польових укріплень, оскільки її сили переходять до більш оборонної позиції на більшій частині лінії фронту", — ідеться в оцінці Міністерства оборони Великої Британії.

Останнім часом більшість бойових дій зводилася до артилерійських, ракетних і безпілотних ударів, оскільки бруд і сніг заважають пересуванню військ.

"Росія продовжує локальні наступальні дії в кількох секторах, але окремі атаки рідко перевищують розмір взводу", — йдеться у звіті аналітиків із Великої Британії. "Великий прорив Росії малоймовірний, і загалом фронт характеризується застоєм".

Президент України Володимир Зеленський заявив у вівторок, що він упевнений у тому, що Сполучені Штати виконають свою обіцянку надати Києву мільярди доларів як додаткову допомогу для продовження боротьби. Конгрес США пішов на канікули, так і не домовившись про виділення Україні близько 61 мільярда доларів.

Зеленський також зазначив, що наступного року Україна планує виробити 1 мільйон безпілотників, які стали ключовою зброєю на полі бою. Відносно дешеві безпілотники можуть використовуватися для знищення дорогої військової техніки.

Олександр Камишин, міністр стратегічних галузей України, повідомив у Telegram, що наступного року Україна може виготовити понад 10 000 ударних безпілотників середнього радіусу дії, здатних долати сотні кілометрів, а також більше ніж 1000 безпілотників із радіусом дії понад 1000 кілометрів. Вони дозволять Україні вражати цілі далеко за лінією фронту і на території Росії.