ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вісімнадцять винищувачів F-16 передадуть Україні Нідерланди

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський (другий праворуч) і тимчасовий прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте (у центрі) оглядають винищувачі F-16 в Ейндховені, Нідерланди, 20 серпня 2023 року. (AP Photo/Peter Dejong)

Уряд Нідерландів оголосив у п'ятницю, що готується передати Україні 18 винищувачів F-16, повідомляє AP News.

Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен надіслала до парламенту лист, у якому виклала план з передачі винищувачів, уперше представлений влітку. Уряд заявив, що цей крок "дає змогу виділити персонал і бюджет для підготовки апаратів" до відправки в Україну. Про дати відправки поки що не повідомлялося.

"З F-16 Україна зможе краще захищатися від російських атак", — йдеться в заяві Оллонгрен. Вона додала, що літаки "надзвичайно важливі, оскільки російська агресія, що триває, не показує жодних ознак припинення. Саме тому ми продовжуємо надавати Україні підтримку".

Українські пілоти мають пройти навчання на F-16 до того, як літаки будуть поставлені, а інфраструктура в Україні також має бути підготовлена до прийому літаків, додали в уряді.

У серпні президент України Володимир Зеленський відвідав військову авіабазу в Ейндховені на півдні Нідерландів, щоб оглянути два винищувачі після того, як Нідерланди і Данія заявили, що передадуть їх Україні.

Минулого місяця Румунія відкрила міжнародний навчальний центр для пілотів винищувачів F-16 з країн-союзників та інших партнерів, включно з Україною. Бойові літаки американського виробництва поставлятимуться голландськими ВПС, а виробник літаків Lockheed Martin забезпечить інструкторів і технічне обслуговування в навчальному центрі.