ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія назвала військові навчання Японії, США та Австралії "провокаційними"

Велика Епоха
Військові машини перетинають понтонний міст 19 жовтня 2010 року під час трансрегіональних спільних навчань "Місія дії 2010" в Китаї.(Фото надане агентством Xinhua)

У четвер Росія висловила стурбованість спільними військовими навчаннями, що відбуваються поблизу японського острова Хоккайдо за участю Японії, США та Австралії. Країна заявила, що розглядає ці навчання як "потенційну загрозу безпеці" і має намір посилити власну оборону у відповідь.

У четвер Росія заявила, що розглядає спільні військові навчання Японії, США та Австралії поблизу японського острова Хоккайдо як "потенційну загрозу безпеці" і посилить власну оборону.

Відносини між Москвою і Токіо погіршилися після того, як президент Володимир Путін відправив свої збройні сили в Україну в 2022 році, а Японія приєдналася до західних країн у запровадженні каральних санкцій проти Росії.

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що військові навчання відбулися поблизу російських кордонів і що воно розцінює їх як ознаку того, що Японія має намір підвищити напруженість.

"Розцінюємо таку провокаційну діяльність із залученням нерегіональних держав як потенційну загрозу безпеці", – заявило міністерство, додавши, що воно висловило офіційний протест посольству Японії.

"Ми попередили, що безвідповідальна політика адміністрації Кісіди ставить Токіо на шлях ескалації напруженості в Північно-Східній Азії та Азійсько-Тихоокеанському регіоні в цілому. Ми вживатимемо відповідних заходів для подальшого зміцнення обороноздатності нашої країни", – йдеться в повідомленні.