ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Орбан прийняв запрошення Володимира Зеленського провести двосторонню зустріч

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибуває на щорічну міжнародну пресконференцію в Будапешті, Угорщина, 21 грудня 2023 року. (AP Photo/Denes Erdos)

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що прийняв запрошення президента України Володимира Зеленського провести двосторонню зустріч. Вона може стати першою зустріччю двох лідерів після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, пише AP News.

Виступаючи на щорічній міжнародній пресконференції в Будапешті в четвер, Орбан сказав, що погодився на пропозицію Зеленського про майбутню зустріч. Пропозицію було озвучено під час короткої розмови двох лідерів у кулуарах церемонії приведення до присяги нового президента Аргентини Хав'єра Мілея 10 грудня.

«Зеленський сказав: "Ми повинні провести переговори", і я сказав йому, що буду в його розпорядженні. Залишилося тільки прояснити одне питання: про що?» — сказав Орбан. Він, однак, додав, що президент України попросив обговорити прагнення його країни вступити до Європейського союзу.

У четвер Орбан заявив, що його уряд, як і раніше, виступає проти масштабів і термінів пропонованого фінансування України, припустивши, що він збереже свою позицію, коли лідери ЄС знову зустрінуться в лютому.

На думку Орбана, фінансування має здійснюватися не завдяки змінам у бюджеті ЄС, а на основі індивідуальних внесків країн-членів, а плани з надання Україні грошей протягом наступних кількох років мають бути обмежені більш короткостроковою допомогою.

"Угорська точка зору полягає в тому, що якщо ми хочемо дати гроші Україні, то ми не повинні давати їх на п'ятирічний період, тому що ми не знаємо, що станеться в найближчі три місяці", — сказав він.

Орбан стикається зі зростаючою ізоляцією в ЄС через свою позицію щодо війни і звинувачень у тому, що його уряд систематично згортає демократичні системи "стримувань і противаг" за 13 років перебування при владі.

У коментарях для ЗМІ після цієї зустрічі Орбан назвав війну в Україні "військовою операцією" — термін, якому віддає перевагу Путін і який вимагається за російським законодавством.

У четвер Орбан обґрунтував використання цього терміна, заявивши, що війна в Україні "є військовою операцією" доти, доки між двома країнами немає офіційного оголошення війни.

"Коли росіяни оголосять війну Україні, тоді це буде війна", — сказав він. "Строго кажучи, давайте радіти, поки війни немає, тому що коли війна починається, відбувається загальна мобілізація, і я нікому цього не бажаю".