ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Індонезії вибух печі на заводі, що належить Китаю, забрав життя 13 осіб (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У неділю на нікелевому заводі, що належить Китаю, на індонезійському острові Сулавесі вибухнула плавильна піч, унаслідок чого загинули щонайменше 13 робітників і десятки дістали поранення, повідомили поліція і представник компанії.

Щонайменше п'ять китайських і вісім індонезійських робітників загинули, коли піч раптово вибухнула, поки вони її ремонтували, повідомив глава поліції Центрального Сулавесі Агус Нугрохо.

Вибух був настільки потужним, що зруйнував піч і пошкодив частину бічних стін будівлі, сказав Нугрохо. Влада намагається з'ясувати, чи призвела недбалість компанії до загибелі людей. Близько 38 робітників були госпіталізовані, деякі з них у критичному стані, повідомив він.

Аварія сталася на заводі PT Indonesia Tsingshan Stainless Steel, дочірньому підприємстві PT Indonesia Morowali Industrial Park, відомого як PT IMIP, у районі Баходопі регентства Моровалі.

"Ми приносимо щирі вибачення за цей інцидент і тісно співпрацюємо з владою, щоб розслідувати причини аварії", — заявив представник компанії Дедді Курніаван.

Рятувальники загасили пожежу та евакуювали робітників після майже чотиригодинної операції, додав він.

Попереднє розслідування засвідчило, що на дні печі була вибухонебезпечна рідина, яка спровокувала пожежу і вибух у сусідніх кисневих балонах.

Це вже третій нещасний випадок зі смертельними наслідками цього року на нікелеплавильних заводах, які належать Китаю, в провінції Центральний Сулавесі, де розташовані найбільші запаси нікелю в Індонезії.

У квітні два оператори самоскида загинули, коли їх захлеснула стіна чорного матеріалу, схожого на мул, після обвалення нікелевого полігону.

У січні двох робітників, зокрема громадянина Китаю, було вбито під час заворушень, у яких брали участь робітники й охоронці спільного індонезійсько-китайського підприємства в регентстві Північний Моровалі.

Минулого року навантажувач переїхав і вбив китайського робітника, коли той ремонтував дорогу в районі видобутку PT IMIP, а індонезієць згорів живцем, коли вибухнула піч на заводі компанії.

Майже 50% акцій PT IMIP належать китайській холдинговій компанії, а решта — двом індонезійським компаніям. Підприємство розпочало роботу в 2013 році і наразі є найбільшим в Індонезії промисловим підприємством з виробництва нікелю.

Минулого місяця троє китайських робітників подали скаргу до Національної комісії з прав людини Індонезії, стверджуючи, що їхнє здоров'я погіршується через вплив пилу і диму під час семиденної роботи без перерви на PT IMIP. Вони додали, що у робітників немає належного захисного обладнання.

Дані, зібрані індонезійською наглядовою організацією Mining Advocacy Network, засвідчили, що від 2019 року на нікелеплавильних заводах у провінції Центральний Сулавесі загинули щонайменше 22 робітники з Китаю та Індонезії, зокрема двоє громадян Китаю покінчили життя самогубством.

Нікель є ключовим компонентом у світовому виробництві акумуляторів для електромобілів. Заводи в Індонезії стали частиною транснаціональної програми розвитку Китаю, відомої як "Пояс і шлях".