ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЗСУ збили 2 російські винищувачі та 28 безпілотників

Велика Епоха
У понеділок Україна заявила, що збила два винищувачі, дві ракети і 28 безпілотників під час нічного російського авіаудару.

У заяві Військово-повітряних сил України стверджується, що Росія атакувала країну за допомогою 31 безпілотника, запущеного з Кримського півострова, який Москва незаконно анексувала в 2014 році.

У заяві також стверджується, що 28 з цих безпілотників були знищені системами протиповітряної оборони над Одеською, Херсонською, Миколаївською, Донецькою, Кіровоградською та Хмельницькою областями України.

У повідомленні також стверджується, що Росія застосувала керовану авіаційну ракету Х-59 у напрямку Запоріжжя, а також протирадіаційну ракету Х-31П з акваторії Чорного моря, обидві ракети були збиті.

"Зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил також знищили два літаки противника: один Су-34 в Донецькій області (про що повідомлялося ввечері) і один Су-30СМ над Чорним морем", – йдеться також у повідомленні.

Російські офіційні особи поки що не прокоментували цю заяву, а незалежна перевірка заяви України ускладнена через триваючу війну.

Пізно в неділю Микола Олещук, командувач Повітряних сил України, заявив у Telegram, що системи ППО країни збили один винищувач-бомбардувальник Су-34 у напрямку міста Маріуполя, яке перебуває під контролем Росії з травня 2022 року.

Раніше того ж дня Росія також заявила, що збила чотири українські винищувачі, а саме три Су-27 і один Су-24, над Дніпропетровською та Запорізькою областями країни.