ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тисячі людей приєдналися до каравану мігрантів, які йдуть через Мексику до США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Мігранти вирушають із Тапачули, Мексика, 24 грудня 2023 року. (AP Photo/Edgar H. Clemente)

У свято Різдва караван мігрантів із Центральної Америки, Венесуели, Куби та інших країн йшов через Мексику, прямуючи до кордону США. За кілька днів держсекретар Антоні Блінкен прибуде в Мехіко, щоб укласти нові угоди з контролю за напливом мігрантів.

Караван, чисельність якого оцінюють приблизно в 6000 осіб, чимало з яких — сім'ї з маленькими дітьми, є найбільшим за останній рік. Напередодні Різдва вони вирушили з міста Тапачула, розташованого недалеко від південного кордону країни з Гватемалою.

Цього місяця на південно-західному кордоні США щодня затримувалося до 10 000 мігрантів. Водночас Митна та прикордонна служба США була змушена призупинити транскордонне залізничне сполучення в техаських містах Ігл-Пас і Ель-Пасо, оскільки мігранти їхали вантажними поїздами.

Кількість арештів за незаконний перетин кордону перевищила 2 мільйони в кожному з двох останніх фінансових років, що відображає технологічні зміни, які полегшили мігрантам відхід з дому, щоб врятуватися від бідності, стихійних лих, політичних репресій та організованої злочинності.

У п'ятницю Лопес Обрадор заявив, що готовий знову співпрацювати зі США, щоб вирішити проблеми міграції. Але він також закликав адміністрацію Байдена послабити санкції щодо лівих урядів Куби та Венесуели, звідки походять близько 20% із 617 865 мігрантів, яких зустріли в усій країні в жовтні та листопаді, та спрямувати більше допомоги країнам, що розвиваються, Латинської Америки та інших регіонів.

До складу американської делегації, яка зустрінеться з президентом Мексики в середу, також увійдуть міністр внутрішньої безпеки Алехандро Майоркас і радник Білого дому з внутрішньої безпеки Ліз Шервуд-Рендалл.

Цього року Мексика виявила понад 680 000 мігрантів, які живуть у країні нелегально, а кількість іноземців, які шукають притулку в країні, досягла рекордних 137 000.

Недільний караван став найбільшим із червня 2022 року, коли аналогічна за чисельністю група вирушила в дорогу, коли Байден приймав лідерів у Лос-Анджелесі на Саміті Америк. Ще один вирушив із Мексики в жовтні, збігшись із самітом, організованим Лопесом Обрадором для обговорення міграційної кризи з регіональними лідерами. Через місяць 3000 мігрантів більш ніж на 30 годин заблокували головний прикордонний перехід із Гватемалою.