ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Після припинення польської блокади на одному з КПП відновився рух фур

Велика Епоха
Вантажівки вишикувалися в довжелезну чергу для перетину польсько-українського кордону на переході Дорохуськ-Ягодзин в Окопах, Польща, 4 грудня 2023 року. (REUTERS/Kuba Stezycki/File Photo)

Польські фермери припинили блокаду одного з прикордонних переходів між Україною та Польщею, і рух вантажних автомобілів повністю відновлено, повідомила в неділю прикордонна служба України, повідомляє Reuters.

"Рух вантажівок відновлено: польські фермери припинили блокаду перед пунктом пропуску Медика - Шегині", — йдеться в повідомленні служби в Telegram.

Акція протесту перед переходом закінчилася о 9:30 ранку за київським часом у неділю.

"Реєстрація та перетин кордону вантажівками, що в'їжджають в Україну, здійснюється у звичайному режимі", — додали в прикордонній службі.

У суботу польські фермери заявили, що з неділі припинять акцію протесту на переході через кордон з Україною, але далекобійники продовжать блокувати три інші переходи на Різдво.

Водії блокують кілька пунктів перетину кордону з Україною з 6 листопада. Пізніше до них приєдналися фермери, які вимагали державних субсидій на кукурудзу і не підвищувати податки.

Олександр Кубраков заявив у четвер, що Україна сподівається досягти угоди з новим польським урядом про припинення блокування вантажівок на прикордонних переходах.

Українські аналітики заявили, що близько 3 900 вантажівок перебувають на польському боці в очікуванні дозволу на в'їзд в Україну.

Нещодавно призначений прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив минулого тижня, що новий уряд намагатиметься швидко покласти край протестам на кордоні.