ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Понад 1000 населених пунктів залишилися без електрики через морози в Україні

Велика Епоха
(МВС)

Оператор енергосистеми України заявив у вівторок, що через сувору зимову погоду понад 1000 міст і сіл у дев'яти областях залишилися без електрики, і закликав мешканців заощаджувати електроенергію, оскільки систему послаблено російськими ударами.

Споживання електроенергії досягло найвищого рівня цього тижня, оскільки в багатьох регіонах країни температура впала до -15°C, повідомила компанія "Укренерго".

"Рівень споживання продовжує зростати через значне зниження температури по всій країні", — написала компанія в Telegram. "Станом на сьогоднішній ранок через негоду (сильний вітер та ожеледицю) електрику було відключено в 1 025 населених пунктах".

Негода завдала значної шкоди розподільчим мережам: сильний вітер, мороз, товстий шар льоду на обладнанні призвели до затримки ремонтних робіт, повідомили в "Укренерго".

Віталій Кім, губернатор Миколаївської області, де 215 міст і сіл залишилися без електрики, повідомив, що товщина льоду на електропроводах перевищила 5 см.

В "Укренерго" заявили, що система вже працює на межі можливостей, і закликали мешканців максимально заощаджувати електроенергію та не використовувати кілька електроприладів одночасно.

"Наразі електроенергії достатньо для забезпечення всіх комерційних і побутових споживачів. Але велике зростання споживання створює додаткове навантаження на електростанції, які й так працюють на максимумі, і їм доводиться дуже швидко і значно збільшувати вироблення, що може призвести до технологічних порушень", — сказали в "Укренерго".

Україна була змушена імпортувати електроенергію із сусідніх Румунії та Словаччини, щоб задовольнити попит, ідеться в повідомленні.

В "Укренерго" зазначили, що українські теплові електростанції все ще відновлюються після масованих ударів Росії минулої зими, а сонячні електростанції не можуть працювати на повну потужність через щільну хмарність і погану погоду.

"Укренерго" також повідомляє про збільшення пошкоджень електромереж у Донецькій, Харківській та Херсонській областях, що розташовані поблизу лінії фронту та в зоні досяжності артилерійських обстрілів.