ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США потопили 3 кораблі та вбили 10 осіб після нападу хуті в Червоному морі (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Американські вертольоти відбили напад підтримуваних Іраном повстанців хуті на контейнеровоз Maersk у Червоному морі, потопивши три судна і вбивши 10 бойовиків, повідомили в неділю американські представники, представники Maersk і хуті (хуситів).

Морський бій стався близько 03:30 за Гринвічем у неділю, коли нападники намагалися взяти на абордаж судно Maersk Hangzhou під прапором Сінгапуру, повідомили представники Maersk і Центрального командування США. Вертольоти з кораблів USS Eisenhower і USS Gravely приєдналися до команди охорони судна, щоб відбити нападників після отримання сигналу лиха.

Компанія Maersk заявила, що після нападу призупиняє всі рейси через Червоне море на 48 годин.

Представник хуситів сказав, що угруповання здійснило напад, тому що екіпаж судна відмовився прислухатися до попереджувальних сигналів. За його словами, 10 військовослужбовців ВМС хуті "загинули і зникли безвісти" після того, як їхні човни були атаковані американськими військами в Червоному морі.

Єменські хуті з листопада атакують судна в Червоному морі, щоб продемонструвати свою підтримку ХАМАС, що спонукає великі судноплавні компанії обирати довший і дорожчий маршрут навколо африканського мису Доброї Надії, а не через Суецький канал.

Сполучені Штати почали операцію Prosperity Guardian 19 грудня, заявивши, що понад 20 країн погодилися взяти участь у зусиллях із захисту суден у водах Червоного моря поблизу Ємену.

Невдала операція із захоплення судна хуті стала другим нападом на Maersk Hangzhou за останні кілька днів. Судно, що перевозило 14 000 контейнерів дорогою з Сінгапуру, в суботу було обстріляно ракетою приблизно за 55 морських миль на північний захід від Аль-Ходейди, Ємен.

Судноплавна компанія додала, що екіпаж Maersk Hangzhou перебуває в безпеці і немає жодних ознак загоряння на борту судна, яке продовжує свій шлях на північ до Суецького каналу.

Як пише газета Daily Telegraph, міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс сказав: "Ми готові вжити прямих дій, і ми без вагань вживемо подальших заходів, щоб запобігти загрозам свободі судноплавства в Червоному морі".

Судноплавна асоціація BIMCO засудила напади і подякувала державам, які брали участь у їх відбитті.

"Ми вдячні США, Франції та Великій Британії за їхні зусилля і сподіваємося, що ще більше держав підтримають коаліцію військово-морськими засобами або іншими ефективними способами, включно з дипломатичним тиском на хуті і їхніх спонсорів", — заявив агентству Reuters Якоб Ларсен, голова BIMCO з безпеки та охорони на морі.