ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Організація, пов'язана з Китаєм, пожертвувала мільйони кліматичним організаціям США (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Некомерційна організація, що має тісні зв'язки з китайською владою, як з'ясувалося, виділяє мільйони доларів на американські кліматичні та екологічні програми.

Про це повідомляє FOX News, посилаючись на податкові декларації фонду.

Це викликало побоювання щодо того, що Китай впливає на енергетичну політику США.

Критики стверджують, що такі зв'язки можуть поставити під загрозу національну безпеку, зробивши США залежними від Китаю щодо ресурсів, необхідних для відновлюваної енергетики.

Організація, відома як «Енергетичний фонд Китаю», зареєстрована в Каліфорнії, а її китайський офіс розташований у Пекіні.

За наявними даними, організація внесла 3,8 мільйона доларів на кліматичні ініціативи в США.

Серед одержувачів коштів – агентства, які взаємодіють із Білим домом з питань кліматичної політики та виступають за поступову відмову від викопного палива та природного газу.

Організація має тісні зв'язки з комуністичною партією Китаю (КПК). Її нинішній виконавчий директор – колишній китайський урядовець. А деякі ключові співробітники обіймали високі посади в китайських державних установах та дослідницьких інститутах.

Крім того, керівники, пов'язані з некомерційною організацією, часто зустрічаються з китайськими чиновниками та органами управління, пов'язаними з КПК. Повідомляють, що вони обговорюють співпрацю між США та Китаєм з питань клімату.

Згідно з пресрелізом китайської влади від 2017 року, тодішній виконавчий директор організації заявив, що фонд сподівається «й далі служити національній стратегії Китаю щодо глобального розширення та брати участь у роботі ініціативи "Один пояс, один шлях"».

У документі йдеться, що станом на 2015 рік організація надала Китаю гранти на загальну суму двісті сорок мільйонів доларів США.

Організація отримує фінансування від приватних західних фондів, таких як Фонд Макартурів та Фонд братів Рокфеллерів.

Водночас Конгрес США розслідує, наскільки КПК поширила свій вплив на американський рух активістів-екологів.

Китай домінує на світовому ринку зеленої енергії. Він виготовляє більшу частину літій-іонних батарей, а також мінерали, які вважаються найважливішими елементами в електромобілях.

Китайська влада давно виступає за міжнародне співробітництво з питань клімату й подає себе як лідера глобальної кліматичної ініціативи. Проте критики стверджують, що коли йдеться про зменшення викидів вуглекислого газу в межах їх власних кордонів, то всі заяви перетворюються на порожню пропаганду.

У 2019 році викиди CO2 Китаю становили 27% загального обсягу всіх парникових газів у світі. Це перевищує викиди всіх розвинених країн разом узятих, а також удвічі перевищує щорічні викиди Сполучених Штатів. У цьому рейтингу США посідають друге місце з обсягом викидів 11%.

Водночас Китай швидко схвалює будівництво нових вугільних електростанцій. У 2022 році в країні будували по дві нові ТЕС на тиждень. У першому кварталі 2023-го викиди CO2 в Китаї зросли на десять відсотків у річному обчисленні.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube