ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Військовики США запускають космічний шатл X-37B (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Космічні перегони між Китаєм і США у розпалі. Пентагон запускає космічний шатл через два тижні після того, як Китай показав свою версію.

У четвер американські військовики запустили свій секретний космічний мінішатл X-37B.

Літак злетів з мису Канаверал на ракеті SpaceX Falcon Heavy, яка здатна доставити його на орбіту вищу, ніж будь-коли.

Політ відбувся через два тижні після невдалих стартів і затримок через погану погоду й технічні проблеми.

Це сьомий запуск цього шатла з 2010 року.

Пентагон не надав інформації, на яку висоту він підійметься цього разу. Але, судячи з офіційних заяв, аналітики та експерти припускають, що X-37B може бути спрямований на високоеліптичну орбіту Землі або навіть опинитися біля Місяця. До цієї ділянки космосу Пентагон виявляє все більший інтерес.

На борту космічного апарата НАСА проводить експеримент із вивчення того, як на насіння рослин впливає тривала дія суворого радіаційного середовища в космосі.

Можливість вирощування сільськогосподарських культур у космосі має велике значення для підтримання життя астронавтів під час майбутніх довгострокових польотів на Місяць та Марс.

Запуск відбувся через два тижні після того, як Китай запустив свій, також секретний космічний шатл Shenlong. У космос його відправила ракета менш потужна, ніж SpaceX.

Генерал космічних сил Бредлі Ченс Солтцман заявив, що Китай запустив Shenlong приблизно одночасно з X-37B. А це сприймається як пряме суперництво.

Очікується, що місія X-37B триватиме до 2026 року.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube