ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дорогі препарати від ожиріння можуть внести в американську програму страхування Medicare

Велика Епоха
Вимірювання талії під час дослідження з профілактики ожиріння в Чикаго, 20 січня 2010 року. (AP Photo/M. Spencer Green, File)

Нові ін'єкції від ожиріння залишаються недоступними для мільйонів літніх американців, оскільки Medicare не має права давати компенсацію на такі препарати. Виробники ліків і двопартійна коаліція законодавців готуються до того, щоб домогтися зміни цієї ситуації наступного року, пише AP News.

У зв'язку зі зростанням кількості випадків ожиріння серед літніх людей деякі законодавці кажуть, що США не можуть дозволити собі зберегти закон, який діяв десятиліттями і який забороняє Medicare оплачувати нові препарати для зниження ваги, включно з Wegovy і Zepbound.

Але, як показують дослідження, первісна вартість покриття цих препаратів настільки висока, що може спустошити банківський рахунок національної програми медичного страхування Medicare, що й без того похитнувся.

В останні роки Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів схвалило новий клас щотижневих ін'єкцій для лікування ожиріння — Wegovy від Novo Nordisk і Zepbound від Eli Lilly. Вартість цих препаратів здебільшого обмежує їх застосування багатими людьми. Місячний запас Wegovy коштує 1300 доларів, а Zepbound — 1000 доларів.

Задовго до того, як Опра Вінфрі та користувачі TikTok заговорили про користь цих препаратів для схуднення, Конгрес встановив правило: Medicare Part D, план медичного страхування літніх американців для отримання рецептів, не може покривати ліки, які використовуються для набору або зниження ваги. Medicare оплачуватиме скринінг на ожиріння і поведінкове лікування, якщо у людини індекс маси тіла перевищує 30.

Це правило було додано до закону, ухваленого Конгресом 2003 року, який переглянув пільги на рецептурні ліки Medicare.

Однак нові дослідження показують, що такі препарати не тільки допомагають пацієнтам схуднути.

Цього року депутат Бред Венструп, штат Огайо, спільно з депутатом Раулем Руїсом, штат Каліфорнія, представив законопроєкт, що дасть змогу Medicare покривати заборонені зараз препарати для боротьби з ожирінням, терапію, послуги дієтологів і фахівців із харчування.

Венструп вважає, що таке втручання може полегшити всілякі захворювання, пов'язані з ожирінням, які коштують системі грошей.

Минулого року близько 40% із майже 66 мільйонів осіб, зареєстрованих у Medicare, страждали на ожиріння. За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань, це приблизно відповідає даним по населенню США, де на ожиріння страждають 42% дорослих.

Проте, попередня вартість скасування правила залишається проблемою. Деякі дослідження показують, що пропозиція препаратів для зниження ваги забезпечить банкрутство Medicare, що насувається. Аналіз, проведений цього року Університетом Вандербільта, показав, що щорічні витрати Medicare на ліки від ожиріння становитимуть близько 26 мільярдів доларів, якщо хоча б 10% учасників системи будуть виписані ці препарати.

Інші дослідження, однак, показують, що це також може заощадити уряду мільярди і навіть трильйони протягом багатьох років, тому що зменшить деякі хронічні захворювання та проблеми, які є наслідком ожиріння.

Аналіз, проведений цього року Центром Шеффера при Університеті Південної Каліфорнії, показав, що уряд може заощадити 245 мільярдів доларів за десятиліття, причому більша частина економії буде отримана завдяки скороченню кількості госпіталізацій та інших видів догляду.

За останнє десятиліття законодавці представили кілька варіантів закону, який би дозволив Medicare покривати ліки для схуднення.

Компанія Novo Nordisk вже найняла вісім окремих фірм і витратила близько 20 мільйонів доларів на лобіювання у федеральному уряді з питань, включно із Законом про лікування і зниження ожиріння, починаючи з 2020 року, як випливає з розкритої інформації. Компанія Eli Lilly витратила близько 2,4 мільйона доларів на лобіювання з 2021 року.

Прихильники таких груп, як Товариство боротьби з ожирінням, уже багато років домагаються покриття ліків програмою Medicare. Ситуація може змінитися завдяки зростаючому числу доказів того, що ліки від ожиріння можуть запобігти інсультам, інфарктам і навіть смерті, каже Тед Кайл, радник із питань політики.