ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російська ракета на 3 хвилини увійшла в повітряний простір Польщі

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Сили оборони Польщі заявили, що невідомий об'єкт увійшов у повітряний простір країни в п'ятницю вранці з боку України, а потім зник із радарів, і все вказує на те, що це була російська ракета, пише AP News.

"Усе вказує на те, що російська ракета вторглася в повітряний простір Польщі. Вона відстежувалася нами на радарах і покинула повітряний простір. У нас є підтвердження цього на радарах і від союзників по НАТО", — заявив глава збройних сил Польщі генерал Веслав Кукула.

Сили оборони Польщі повідомили, що об'єкт проник у повітряний простір країни на відстань близько 40 кілометрів і залишив його менш ніж за три хвилини. Радари їхньої країни і НАТО підтвердили, що об'єкт покинув повітряний простір Польщі.

Кукула сказав, що вживають заходів щодо перевірки цих даних і виключення можливості технічної помилки.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив у "Твіттері", що він говорив із президентом Польщі про "інцидент із ракетою" і наголосив, що НАТО стежить за ситуацією "у міру встановлення фактів".

Радник із національної безпеки США Джейк Салліван поговорив із главою Бюро національної безпеки Польщі Яцеком Сев'єрою, щоб висловити "солідарність Сполучених Штатів із Польщею, нашим близьким союзником у НАТО, у зв'язку з повідомленнями про те, що ракета тимчасово увійшла в повітряний простір Польщі", ідеться в повідомленні Білого дому.

Салліван пообіцяв надати Польщі технічну допомогу і запевнив, що президент Джо Байден уважно стежить за розвитком подій.

Губернатор Люблінського воєводства на сході Польщі Кшиштоф Коморський повідомив новинному порталу Onet, що об'єкт з'явився на радарах у районі міста Грубешів, де розташований прикордонний пункт з Україною. Кордон Польщі з Україною також є кордоном Європейського Союзу і НАТО.

Прем'єр-міністр Дональд Туск скликав нараду з міністром оборони, воєначальниками і главами органів національної безпеки, після чого відбулося засідання Бюро національної безпеки з президентом Анджеєм Дудою, верховним головнокомандувачем збройних сил Польщі.

Дуда через свого помічника заявив, що "наразі немає жодної загрози".

"Найголовніше, що ніхто не постраждав", — сказала голова канцелярії президента Польщі Гражина Ігначак-Бандич.

"Ворог атакує наші прикордонні території, зокрема на заході. Це ще один сигнал для наших партнерів, щоб посилити українську протиповітряну оборону", — заявив з приводу інциденту прес-секретар ВПС України Юрій Ігнат в ефірі національного телебачення.