ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США відправляють пакет військової допомоги Україні на тлі дефіциту власних запасів

Велика Епоха
Українські військовослужбовці під час похорону Василя Бойчука на кладовищі в селі Ільці, Україна, 26 грудня 2023 року. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

У середу США оголосили про направлення цього року заключного пакета військової допомоги Україні (який може стати останнім, якщо Конгрес не схвалить закон про додаткове фінансування), пише AP News.

Зброя на суму до 250 мільйонів доларів включає в себе авіаційні та інші ракети, артилерію, протитанкові системи, боєприпаси, обладнання та запчастини, а також медичне обладнання. Допомога, що надається в рамках президентських повноважень зі скорочення чисельності особового складу, буде взята із запасів Пентагону.

У своїй заяві підполковник морської піхоти Гаррон Гарн, представник Пентагону, повідомив, що у США більше немає коштів на заміну зброї, взятої із запасів відомства. А в рамках Ініціативи сприяння безпеці України, яка забезпечує довгострокове фінансування майбутніх контрактів на постачання зброї, також закінчилися гроші.

"Без додаткового фінансування виникне дефіцит у поповненні військових запасів США, що позначиться на боєготовності американських збройних сил", — сказав Гарн у середу.

Президент Джо Байден закликає Конгрес ухвалити пакет допомоги в розмірі 110 мільярдів доларів для України, Ізраїлю та інших потреб національної безпеки. Він містить 61,4 мільярда доларів для України, з яких близько половини піде на поповнення запасів Пентагону. Він також містить близько 14 мільярдів доларів для Ізраїлю в його боротьбі з ХАМАС і 14 мільярдів доларів для забезпечення безпеки кордонів США. Інші кошти підуть на забезпечення безпеки в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Через бухгалтерську помилку, яка призвела до переоцінки деяких видів зброї, відправлених в Україну за останній рік або більше, у відновлених повноваженнях на скорочення озброєнь залишається близько 4,2 мільярда доларів. Але оскільки у Пентагону немає грошей на поповнення запасів, міністерству доведеться "ретельно оцінити" будь-яку майбутню допомогу та її наслідки для здатності американських військових захистити Америку, сказав Гарн.

Минулого тижня під час брифінгу в Пентагоні генерал-майор ВПС Пет Райдер відзначив нещодавній лист, який контролер Міністерства оборони надіслав до Конгресу, попередивши, що до кінця року США витратять останні кошти на поповнення запасів.

"Щойно ці кошти буде витрачено, ми вичерпаємо доступне нам фінансування для надання допомоги Україні в забезпеченні безпеки", — сказав Райдер, прес-секретар Пентагону. "Ми знову закликаємо ухвалити представлене нами доповнення. ...Вкрай важливо, щоб у нас були кошти, необхідні для того, щоб вони отримали найнеобхідніші бойові можливості, які їм потрібні".