ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Після перемоги в суді Apple повертає на прилавки смарт-годинники з пульсоксиметром

Велика Епоха
Смарт-годинник Apple демонструється у магазині Apple у Нью-Йорку, США, 26 грудня 2023 року. (REUTERS/Eduardo Munoz)

Компанія Apple може відновити продажі свого нового смарт-годинника після того, як у середу апеляційний суд США призупинив заборону урядової комісії, запроваджену у зв'язку з патентною суперечкою про технологію, пише Reuters.

Apple подала екстрену заяву до Федерального апеляційного суду США з проханням призупинити дію постанови Комісії з міжнародної торгівлі США (ITC), яка ухвалила, що Apple порушила патенти компанії Masimo з Ірвайна, штат Каліфорнія.

За словами аналітиків, остаточне рішення може обійтися кожній з компаній у мільйони доларів і, можливо, змусить Apple піти на мирову угоду або на якісь технологічні хитрощі. Однак, за їхніми словами, будь-який фінансовий удар для Apple, найімовірніше, буде зведений нанівець поганою рекламою, яку створює цей позов.

Акції Masimo після рішення суду в середу подешевшали на 4,6%, до $115,11, а акції Apple залишилися на колишньому рівні, до $193,15.

"Ми з радістю повертаємо клієнтам всю лінійку Apple Watch до нового року", — ідеться в заяві Apple. "Apple Watch Series 9 і Apple Watch Ultra 2 з функцією вимірювання рівня кисню в крові будуть знову доступні для купівлі в США в магазинах Apple Store відсьогодні і на сайті apple.com завтра до 12 години дня за тихоокеанським часом".

Компанія Masimo звинуватила Apple в тому, що та найняла її співробітників, вкрала її технологію пульсоксиметрії та вбудувала її в годинник Apple. Apple подала зустрічний позов, назвавши судові дії Masimo "маневром, щоб розчистити шлях" для свого власного конкурентного смарт-годинника.

"Apple може легко розробити власне програмне забезпечення для моніторингу крові, це просто питання часу... Витрати на розробку програмного забезпечення — це не те, що буде надто турбувати таку багату компанію, як Apple", — каже Стюарт Коул, головний макроекономіст Equiti Capital.

"Серйозніша проблема полягає в тому, що це не дуже гарний піар для Apple, який передбачає, що Apple краде технології у конкурентів, а не розробляє свої власні", — сказав він.

У середу апеляційний суд ухвалив рішення з чотирьох пунктів, у якому йдеться про те, що він призупинить дію заборони на час розгляду клопотання Apple про більш тривалу паузу в процесі розгляду апеляції. Суд дав ITC час до 10 січня, щоб відповісти на запит Apple.

У вівторок адміністрація президента США Джо Байдена відмовилася накласти вето на заборону, що дало змогу їй набути чинності. Того ж дня Apple попросила призупинити дію заборони.

Apple заявила, що працює над низкою юридичних і технічних варіантів.

У вівторок компанія повідомила суду, що митна і прикордонна служба США розглядає питання про те, чи порушують оновлені версії її годинників патенти Masimo і чи можуть вони бути імпортовані. За словами Apple, митна служба призначила дату ухвалення рішення на 12 січня.