ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сі Цзіньпін заявив, що "возз'єднання" з Тайванем "неминуче"

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У вівторок виповнилося сто тридцять років від дня народження покійного голови ЦК КПК Мао Цзедуна. Цього дня китайський лідер Сі Цзіньпін пообіцяв: «повне возз'єднання» з Тайванем. Він також поклявся протистояти будь-кому, хто стане на цьому шляху.

Під час церемонії Сі назвав встановлення контролю над островом, цитата: «неминучою тенденцією».

Пекін використовує термін «возз'єднання», щоб описати свій намір захопити Тайвань. Він претендує на острів як на територію материкового Китаю, хоч ніколи ним не керував.

За даними китайського інформаційного агентства «Сіньхуа», Сі разом із сімома іншими членами вищого керівництва китайського режиму вшанував пам'ять Мао перед початком симпозіуму.

Мао заснував Китайську Народну Республіку в 1949 році. Китай відзначає його день народження що десять років. За час перебування Мао на чолі ЦК КПК від голоду, примусової праці та політичних переслідувань загинуло близько вісімдесяти мільйонів людей.

Багато хто побоюється, що Сі намагається повернути культ особи Мао, а також посилювати свій контроль як у межах своїх повноважень, так і поза ними. Тайвань викликає особливе занепокоєння. Тільки за вихідні – міністерство оборони острова зафіксувало вісім китайських винищувачів та повітряну кулю, що пролетіла над серединною лінією. Це неофіційний кордон між Китаєм та островом.

Водночас багато що свідчить про те, що Пекін готується до війни.

Цього року китайська влада має намір збільшити витрати на оборону більш ніж на сім відсотків, що перевищує встановлений у країні показник ВВП.

Крім того, влада відкриває понад дев'яносто офісів у Фуцзяні – китайській провінції, розташованій прямо навпроти Тайваню.

Ці офіси відповідають за мобілізацію ресурсів у таких галузях, як транспорт, економіка, технології, дані та зв'язок. Вони також мають організувати цивільні заходи проти можливих повітряних атак противника.

У вівторок міністерство закордонних справ Пекіна розкритикувало пакет заходів Вашингтона, який цього року включив зміцнення обороноздатності Тайваню.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube