ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Японія затвердила рекордний оборонний бюджет на 2024 рік (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Кабінет міністрів Японії у п'ятницю затвердив рекордний оборонний бюджет на 2024 фінансовий рік, який розпочинається 1 квітня наступного року, у розмірі 7,95 трильйона єн або 55,9 мільярда доларів США. Ця сума на 16,5 відсотка перевищує бюджет на 2023 фінансовий рік, який становив 6,8 трильйона єн або 47,7 мільярда доларів США, і буде збільшуватись з кожним фінансовим роком, поки не досягне 8,9 трильйона єн або 62,5 мільярда доларів США у 2027 фінансовому році, що зробить оборонний бюджет на кожен фінансовий рік до 2027 року безперервно найвищим за всю історію спостережень.

Уряд Японії поставив собі за мету витратити на оборону 43 трильйони єн або 302 мільярди доларів США в період 2023-2027 років. Кабінет міністрів також схвалив послаблення експортних обмежень, що дозволяє Японії за певних умов постачати повноцінну летальну зброю і боєприпаси до інших країн.

У бюджеті на 2024 фінансовий рік виділено 1,247 трильйона єн або 8,78 мільярда доларів США на інтегровану протиповітряну і протиракетну оборону. Протиракетна оборона стає дедалі більшим пріоритетом для Японії в останні роки через нарощування Північною Кореєю потенціалу балістичних ракет і заяви Північної Кореї про те, що вона без вагань застосує таку зброю проти своїх ворогів.

Також мета оборонного бюджету — розроблення ракет нового покоління. Їхня дальність – досить велика, щоб вразити цілі в Китаї та Північній Кореї. Японія заявила, що ці ракети матимуть вирішальне значення для захисту її південного заходу — на випадок, якщо Китай вторгнеться на Тайвань.

Японія відмовляється від свого пацифізму на тлі зростання загроз із боку Китаю. Після Другої світової війни країна пообіцяла використовувати збройні сили лише для самооборони. Але тепер вона до 2027 року має намір витратити ще 300 мільярдів доларів на зміцнення своєї армії. Тобто її оборонний бюджет за обсягами поступатиметься лише американському та китайському.

У п'ятницю країна також офіційно пом'якшила правила експорту летальної зброї, щоб можна було відправляти ракети Рatriot до США.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube