ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Трамп виграв суд у штаті Мічиган, щоб отримати право на участь у виборах (ВІДЕО)

Велика Епоха
Колишній президент США Дональд Трамп (Youtube/скриншот)

У середу вищий суд штату Мічиган відмовився розглядати справу про позбавлення Дональда Трампа права брати участь у президентських праймеріз у штаті.

Верховний суд Мічигану заявив, що не розглядатиме апеляцію чотирьох виборців штату, які вимагають усунути колишнього президента від участі в республіканських праймеріз 27 лютого за його роль у нападі на Капітолій США 6 січня 2021 року.

Виборці стверджували, що Трамп, який претендує на республіканську номінацію 2024 року, не може обіймати посаду президента згідно з положенням Конституції США, яке забороняє обіймати посаду, якщо він брав участь у "заколоті або повстанні" після складення присяги Сполученим Штатам.

"Ми не переконані, що представлені питання мають бути розглянуті цим судом", — ідеться в короткій постанові суддів.

Трамп у повідомленні на своєму сайті Truth Social заявив, що суд "рішуче і справедливо відхилив" те, що він назвав "відчайдушною спробою демократів" виключити його з виборчого бюлетеня в Мічигані.

Постанова суду Мічигану контрастує з рішенням вищого суду Колорадо, ухваленим минулого тижня, про дискваліфікацію Трампа на підставі того самого конституційного положення, відомого як розділ 3 14-ї поправки. Трамп обіцяє оскаржити рішення суду Колорадо у Верховному суді США.

Трампу висунули обвинувачення у федеральному суді й у штаті Джорджія за його роль у спробі скасувати результати виборів 2020 року, але йому не висунули обвинувачення в заколоті, пов'язаному з нападом 6 січня.

Рішення Верховного суду США може вирішити питання про право Трампа брати участь у президентських перегонах 2024 року на території всієї країни.

Адвокат виборців назвав це рішення процедурним, зазначивши, що суд дозволив їм відновити розгляд справи на загальних виборах у листопаді 2024 року.

"Рішення суду розчаровує, але ми продовжимо домагатися дотримання цього найважливішого конституційного положення, покликаного захистити нашу республіку", — йдеться в заяві адвоката Марка Брюера.

На відміну від Колорадо, Верховний суд Мічигану не став вирішувати питання про те, чи брав участь Трамп у заколоті. Судді підтримали постанови судів нижчої інстанції, зробивши висновок, що суди не повинні вирішувати це питання на первинних виборах.