ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

До виборів на Тайвані кілька тижнів: Китай посилює тиск (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Пекін посилює тиск на Тайвань за два тижні до президентських виборів.

Усю увагу прикуто до майбутнього голосування. Воно має вирішити, як Тайвань будуватиме подальші відносини з Китаєм.

У четвер представник міністерства оборони Китаю натякнув, що китайська армія знає про пересування військ Тайваню. Він додав, що Китай зробить усе можливе для захисту свого суверенітету.

Раніше голова компартії КНР Сі Цзіньпін пообіцяв, що Китай і Тайвань об'єднаються.

Пекін використовує такі терміни, як «суверенітет» і «возз'єднання» стосовно Тайваню, бо вважає острів частиною Китаю, хоча ніколи ним не керував.

Сі заявив про це в день народження Мао Цзедуна. Мао заснував сьогоднішній комуністичний Китай у 1949 році. Його армія вигнала керівну на той час владу Китаю на острів Тайвань.

Як це пов’язано зі США? Тайвань розташований на найважливішій лінії оборони. Він входить до ланцюга островів, які не дають змоги Китаю завдавати ядерних ударів по США з підводних човнів. Крім того, Тайвань постачає Вашингтону понад дев'яносто відсотків передових напівпровідникових компонентів. Ці мікрочипи необхідні для всіх сучасних технологій: від автомобілів до ракет.

Після заяви Сі Китай пригрозив Тайваню торговими санкціями, якщо керівна партія острова наполягатиме на незалежності.

Сьогодні островом править демократична прогресивна партія. Вона дуже негативно налаштована щодо компартії КНР. Водночас головна опозиційна партія вважає за краще встановити тісніші зв'язки з Китаєм. Обидві політичні сили заявили, що народ Тайваню може сам визначати своє майбутнє.

Поки що в опитуваннях лідирує кандидат у президенти від демократів Лай Чинте.

У четвер дванадцять китайських військових літаків пролетіли поблизу Тайваню. Міністерство оборони острова заявило, що поки що немає жодних ознак широкомасштабної військової діяльності Китаю. Але вони уважно стежитимуть за ситуацією.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube