ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна та Угорщина готуються до зустрічі Зеленського та Орбана

Велика Епоха
Прапори України, Угорщини та Європейського Союзу в місті Берегово, де проживає значна меншина етнічних угорців, на тлі нападу Росії на Україну, в Закарпатській області, Україна, 1 грудня 2023 року. (REUTERS/Thomas Peter)

Україна та Угорщина готують зустріч президента Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Віктора Орбана в найближчому майбутньому, заявив у четвер керівник апарату українського президента на тлі нещодавніх кроків Угорщини, які погіршили відносини між країнами.

Раніше цього місяця всі країни Європейського Союзу, крім Угорщини, погодилися розпочати переговори про вступ з Україною. Лідери блоку обійшли опозицію Орбана, змусивши його покинути залу засідань, коли рішення було прийнято.

Але лідери не змогли подолати опір Орбана щодо перегляду бюджету ЄС з метою виділення Києву 50 мільярдів євро і, як очікується, повернуться до цього питання на екстреному саміті 1 лютого. Орбан хоче, щоб фінансування для Києва надходило не з бюджету ЄС.

Керівник апарату Андрій Єрмак зробив свою заяву після "продуктивної телефонної розмови" з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто.

"Ми працюємо над тим, щоб організувати зустріч між двома лідерами найближчим часом", – заявив Єрмак у соціальній мережі X.

Він додав, що також обговорювався прогрес України на шляху європейської інтеграції.

Раніше Зеленський заявив, що країнам необхідно організувати конструктивну зустріч для обговорення проблем у відносинах. Пізніше Орбан підтвердив, що прийняв запрошення на зустріч.