ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Влада Тройсдорфа в Німеччині протистоїть розширенню місцевого збройового заводу

Велика Епоха
Гармати танка "Леопард" на території збройової компанії та постачальника автомобілів в Унтерлуссі, Німеччина, 6 червня 2023 року. (AXEL HEIMKEN/AFP via Getty Images)

Упродовж кількох тижнів муніципалітет Тройсдорфа, містечка з населенням майже 80 000 осіб неподалік від Кельна, протистоїть німецькій збройовій компанії Diehl Defense.

Місцевий завод компанії виробляє запальні пристрої, необхідні для займання великої кількості вибухівки, наприклад, зарядів для ракет і снарядів. Ці деталі використовуються при виробництві мобільного зенітно-ракетного комплексу "Ірис-Т", третю одиницю якого уряд Німеччини поставив Україні наприкінці листопада.

Однак майбутній розвиток підприємства Diehl Defence у Тройсдорфі перебуває під загрозою після того, як місто вирішило викупити частину бізнес-парку, в якому базується група через свою дочірню компанію DynITEC. Виробник зброї хотів купити землю, виставлену на продаж колишньою збройовою компанією Dynamit Nobel, щоб розширити свої виробничі потужності.

Міська рада, зі свого боку, планує перетворити ділянку розміром із 50 футбольних полів, ідеально розташовану поруч із центром міста, на житловий і комерційний район.

"Ставлячи під сумнів необхідність будівництва майданчика в Тройсдорфі, ми підриваємо обороноздатність Федеративної Республіки Німеччина", — каже Томас Боденмюллер, член правління компанії Diehl Defence.

Широкий спектр обраних представників, від консервативного мера (ХДС) Александра Бібера до "зелених" і "Die Linke", тобто дві третини міської ради, відмовляються жертвувати такою великою територією в центрі міста. На думку місцевої влади, "виробництво вибухових речовин і бойових пристроїв вимагає величезних "розмінованих" територій", тобто захисних зон навколо заводу, на яких не можна будувати з міркувань безпеки.

Як вважає Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн, голова комітету Бундестагу з оборони, позиція мера Тройсдорфа "просто безвідповідальна".

"Йдеться про Україну, але перш за все — про безпеку Німеччини", — сказала вона AFP.

Наразі мер Тройсдорфа не піддається тиску з боку держави. Під час посередництва і примирливих зустрічей, остання з яких відбулася перед Різдвом, компроміс так і не було знайдено. Він не самотній у своєму опорі. Цього літа концерн Rheinmetall, ще один флагман німецької збройової промисловості, заявив, що не будуватиме пороховий завод у регіоні Саксонія на сході Німеччини. Цей проєкт викликав занепокоєння у місцевого населення, і тепер завод буде побудовано в Баварії.