ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай може заблокувати американське озброєння (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Чи може Китай заблокувати американську оборону під час війни? Один з експертів стверджує, що так. Більшість американського озброєння залежить від важливих компонентів, вироблених виключно в Китаї.

Головне вразливе місце – майже вся передова зброя в американському арсеналі.

У тому числі два найпотужніші види озброєння: винищувачі F-35 і ракети «Томагавк». Вони мають одну спільну рису – їх неможливо створити без рідкісноземельних елементів. А світові запаси рідкісноземельних металів майже повністю контролює Китай.

Джеймс Кеннеді, президент компанії Three Consulting сказав: «Окуляри нічного бачення, зв'язок, GPS. Загалом усе, що потрібно армії. Це ціла система, для якої потрібні рідкісноземельні компоненти. І ці рідкісноземельні компоненти постачає Китай. Якщо Китай не захоче їх постачати, то переозброєння та поповнення запасів буде неможливим».

І Пекін, схоже, натякає саме на це. Тоді як напруженість у відносинах між США і Китаєм наростає, китайська влада заявила, що посилить контроль за експортом рідкісноземельних металів.

Один з експертів сказав Foreign Policy, що якщо США виявляться відрізаними від цих постачань, це завдасть серйозного удару по оборонній промисловій базі. Сьогодні альтернативних джерел наразі немає.

Що таке рідкісноземельні метали й чому вони такі важливі? Це група із 17-ти елементів у періодичній таблиці. Їх використовують майже в усіх сучасних технологіях: від iPhone до двигунів Tesla, та майже у всіх сучасних видах американського озброєння. Кожен ударний підводний човен класу Virginia використовує більше ніж чотири тонни рідкісноземельних елементів.

На Китай не тільки припадає 70% світового експорту рідкісноземельних металів, він також контролює весь ланцюжок постачань. Ця країна виробляє понад 90% рідкісноземельних магнітів, які направляють ракети до цілі й допомагають танкам орієнтуватися на полі бою.

США намагаються надолужити втрачене. Сьогодні в країні є лише одна рідкісноземельна шахта, розташована в Каліфорнійській пустелі Мохаві. І вона змушена відправляти рідкісноземельні метали до Китаю для перероблення. Утім, компанія, яка володіє шахтою, стверджує, що незабаром вона зможе самостійно переробляти рідкісноземельні елементи.

Від Пентагону жодних коментарів ми не отримали.

Водночас Китай також постачає американським військовикам найважливіші енергомісткі матеріали, що використовуються в боєприпасах.

Дедалі більше китайських компаній перетворюється на постачальників Пентагону. В одному зі звітів йдеться, що станом на 2019 рік їх уже 655. Це вчетверо більше, ніж 10 років тому.

А компанія Raytheon – один з найбільших оборонних підрядників Пентагону – заявила, що відокремитися від Китаю не може, бо має кілька тисяч постачальників у Китаї.

Торік Пентагон почав використовувати штучний інтелект, щоб відстежувати, чи надходить сировина та деталі, які використовують підрядники, з Китаю.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube