ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Франція мобілізувала 90 000 поліцейських, щоб посилити заходи безпеки в новорічну ніч

Велика Епоха
(DENIS CHARLET/AFP via Getty Images)

Напередодні Нового року по всій Франції буде посилено охорону порядку, до якої залучать 90 000 співробітників правоохоронних органів, заявила в п'ятницю глава внутрішньої розвідки Селін Бертон, пише AP News.

За словами міністра внутрішніх справ Франції Жеральда Дарманена, з них 6000 перебуватимуть у Парижі, де, як очікується, понад 1,5 мільйона людей прийдуть на святкування на Єлисейських полях.

Виступаючи на пресконференції, Дарманен наголосив на "дуже високій терористичній загрозі", зокрема, через те, "що відбувається в Ізраїлі та Палестині", маючи на увазі війну між Ізраїлем і ХАМАС.

Дарманен заявив, що поліція вперше зможе використовувати безпілотники для забезпечення безпеки, також будуть задіяні десятки тисяч пожежників і 5 000 солдатів.

Новорічні урочистості в Парижі будуть присвячені Олімпійським іграм 2024 року, включно з виступами діджеїв, феєрверками і відеопроекціями на Тріумфальну арку.

Проблема безпеки напередодні Олімпійських ігор постала особливо гостро після того, як 2 грудня одного з туристів було вбито ножем біля Ейфелевої вежі. Раніше також відбувалися масштабні теракти — такі, як теракт у Bataclan 2015 року, коли ісламські екстремісти увірвалися в музичний зал і розстріляли тераси кафе, убивши 130 осіб.

Напад із ножем викликав занепокоєння у Франції та за кордоном щодо безпеки Ігор, які розпочнуться 26 липня, трохи менше ніж через сім місяців.