ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пекін став головним глобальним гравцем, який використовує YouTube для своєї пропаганди

Велика Епоха
На YouTube широко поширена історія про геніальну дослідницю, яка відмовилася від високої зарплати в Німеччині, вважаючи за краще працювати в Китаї. Звіт ASPI доводить, що це не реальна людина, а аватар, згенерований ШІ-компанією.

Не потрібно було володіти кришталевою кулею, щоб передбачити, що штучний інтелект незабаром використовуватимуть для створення фальшивих персонажів із фальшивими голосами, які поширюють фальшиві новини. Це вже відбувається, причому у величезних масштабах.

Китай — один із таких гравців. У докладному звіті Австралійського інституту стратегічної політики (ASPI) простежується зв'язок деяких каналів YouTube з китайськими пропагандистськими джерелами. Відео на цих каналах, створені штучним інтелектом, набрали вже 120 мільйонів переглядів.

Пекін називає ASPI правим аналітичним центром з антикомуністичними забобонами. Замість предметних відповідей на зміст звітів і статей, використовується стратегія "стрільби в гінця", і звинувачення тих, хто викриває злочини КПК проти людства, в тому, що вони є реакціонерами, правими або християнськими консерваторами.

В ASPI досить обережні у формулюваннях. У цьому випадку вони визнають, що немає жодних доказів того, що за кампанією з дезінформації стоїть китайський "уряд". Більш імовірно, що її організовують "патріотичні" великі китайські "компанії". Хоча, звісно, в Китаї межа між державним і приватним тонка.

Новий звіт ASPI.

Важливим є те, що ШІ дає змогу підняти дезінформацію на новий рівень, роблячи фальшиві новини більш правдоподібними. Незважаючи на те, що ASPI звернув увагу YouTube на цю проблему, відеохостинг, як відомо, неохоче закриває канали, що поширюють політичну дезінформацію. Він набагато швидше вживає заходів, коли висуваються неправдиві вимоги про захист конфіденційності або авторських прав, щоб закрити канали, які критикують тоталітарні режими або ідеології.

Згідно зі звітом ASPI, контент, створений ШІ, виходить за рамки класичної пропаганди, що вихваляє Сі Цзіньпіна або спростовує твердження про те, що режим КПК порушує права етнічних і релігійних меншин. Це новий тип пропаганди як за змістом, так і за стратегією.

ASPI виділив шість основних тем:

1. Китай і Росія — відповідальні, дієздатні гравці в геополітиці та поточних світових подіях.

2. Китай перемагає в американо-китайській технологічній війні та долає санкції США.

3. Китай володіє великими можливостями й довірою в реалізації масштабних інфраструктурних проєктів.

4. Китай виграє конкуренцію в галузі рідкоземельних металів, критичних мінералів і електромобілів.

5. Економіка США слабка, а долар більше не є найсильнішою валютою у світі.

6. США рухаються до краху, а їхні союзницькі партнерства розпадаються.

Також проводяться кампанії проти Apple, яка, за іронією долі, виробляє значну частину своєї продукції в Китаї, і просування китайських конкурентів, таких як Huawei та Xiaomi.

За матеріалами BITTER WINTER