ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Балкер налетів на міну в Чорному морі, двоє людей поранені

Велика Епоха
Балкер під прапором Панами, який, як повідомила Державна прикордонна служба України в четвер, прямував у порт на річці Дунай для завантаження зерна і підірвався на міні в Чорному морі, в Одеській області, Україна, 28 грудня 2023 року. (Пресслужба Державної прикордонної служби України)

Балкер під прапором Панами, що прямував у порт на річці Дунай для завантаження зерна, налетів на російську міну в Чорному морі, внаслідок чого постраждали два члени екіпажу, повідомила в четвер українська влада.

Джерело в судноплавстві на умовах анонімності повідомило Reuters, що на міні підірвалося судно VYSSOS, кероване греками.

"Цивільне судно під прапором Панами підірвалося на ворожій морській міні в Чорному морі... Судно втратило хід і керування, на верхній палубі виникла пожежа", — ідеться в повідомленні південного військового командування України в Telegram.

Капітан і матрос, громадяни Єгипту, дістали поранення, останнього доправили в лікарню міста Ізмаїл, повідомив на брифінгу начальник Одеської обласної прокуратури.

За його словами, інцидент стався рано вранці в середу в гирлі річки. Судно прямувало в Ізмаїл, повідомила Reuters британська компанія Ambrey, що займається питаннями безпеки на морі. Міна влучила в корму судна, і детонація спричинила відмову обладнання та механізмів.

На борту судна перебували 18 членів екіпажу: 13 єгиптян, троє українців і двоє громадян Туреччини.

РФ посилила напади на українську портову інфраструктуру з середини липня, коли Україна вийшла з угоди, укладеної за посередництва ООН, яка забезпечувала безпечне проходження зернових вантажів через Чорне море.

Відтоді було встановлено альтернативний маршрут, який проходить західним узбережжям Чорного моря. Повідомляється, що російські війська неодноразово скидали вибухові пристрої в його околицях.