ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Сербії влада почала евакуацію тварин, які застрягли на острові після розливу Дунаю

Велика Епоха
Коні годуються на затопленому річковому острові Крчединська Ада на річці Дунай за 50 кілометрів на північний захід від Белграда, Сербія, 9 січня 2024 року. (AP Photo/Darko Vojinovic)

У вівторок влада Сербії оголосила евакуацію приблизно 200 тварин, які кілька тижнів перебували на річковому острові, страждаючи від голоду і холоду, пише AP News.

Корови, телята і коні застрягли на острові Крчединська-Ада посеред Дунаю після різкого підвищення рівня води минулого місяця, яке закрило їм шлях до берега.

Дунай — найбільша річка Європи, що протікає через низку країн, включно із Сербією. Острів Крчединська-Ада розташований приблизно за 50 кілометрів на північ від столиці Белграда.

Наприкінці минулого року в Сербії кілька тижнів стояла не по сезону тепла погода, і Дунай розлився через танення снігу у верхній течії. Цього тижня тепла погода поступилася місцем сніжній і морозній, що охопила Балканський регіон.

Місцеві фермери в околицях Крчединської Ади розповіли, що розлив Дунаю в теплий і сухий період застав їх зненацька. За словами Міленко Плавшича, власника частини худоби, погодні умови погіршуються, і тварини перебувають у небезпеці.

"Худоба перебуває під загрозою. Деякі загинули", — сказав він. Зазвичай, додав він, тварини самі йдуть мілководдям і повертаються додому, до якого близько 10 кілометрів.

"Худоба голодна, рівень води величезний, тому їм нічого було їсти".

Місцева влада привезла на річку огороджений пліт для транспортування. Буде потрібно декілька рейсів, щоб повернути всіх тварин.

Міністерство сільського господарства Сербії повідомило, що на Крчединській Аді застрягли загалом 97 корів, 40 телят і 70 коней. Відстань від берега становить до 3 кілометрів. За словами чиновників, більшість тварин перебувають у приватній власності.

"Нарешті хороші новини!" — сказав Зоран Кунич, який очолює асоціацію тваринників у цьому районі.