ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Судно з добривами затонуло в Дунаї в Сербії

Велика Епоха
Човен пливе річкою Сава вранці в Белграді, Сербія, у п'ятницю, 29 жовтня 2021 року. (AP Photo/Darko Vojinovic, File)

Вантажне судно, завантажене добривами, затонуло після зіткнення з мостом на кордоні між Сербією і Хорватією на річці Дунай, що викликає побоювання щодо серйозної шкоди навколишньому середовищу, повідомила влада в п'ятницю, пише AP News.

Міністерство охорони навколишнього середовища Сербії заявило, що баржа, яка затонула через 40 хвилин після опівночі, перевозила 1000 тонн азотних добрив, додавши, що Агентство з охорони навколишнього середовища контролює ситуацію на Дунаї.

Хорватська влада закрила міст і пункт перетину кордону з Сербією, поки вони перевіряли пошкодження однієї з опор мосту, в яку врізалося судно. Повідомлень про постраждалих в результаті аварії не надходило.

Судно, зареєстроване в Німеччині, прямувало з Австрії до сербського дунайського порту на північ від столиці Сербії Белграда.

"Затоплення баржі з 1000 тонн добрив, безумовно, матиме негативний вплив на річкову флору і фауну, а також опосередковано на нас", – заявив експерт з питань екології Душан Благоєвіч в інтерв'ю телеканалу N1.

Надмірне та неефективне використання добрив може завдати шкоди рослинництву та призвести до забруднення атмосфери.