ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Унаслідок землетрусу в Японії загинула одна людина, близько 100 000 жителів евакуйовано (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пожежа після землетрусу в житловому районі у Вадзіме, префектура Ісікава, Японія, 1 січня 2024 року. (Mandatory credit Kyodo via REUTERS)

У понеділок у центральній частині Японії стався потужний землетрус, унаслідок якого загинула щонайменше одна людина, було зруйновано будівлі та відключено електрику в десятках тисяч будинків. Жителі деяких прибережних районів були змушені тікати на височини.

Землетрус із магнітудою 7,6 спричинив хвилі заввишки близько 1 метра вздовж західного узбережжя Японії та сусідньої Південної Кореї.

Японське метеорологічне агентство (JMA) спочатку випустило попередження про сильне цунамі для префектури Ісікава. Пізніше воно знизило рівень попередження і в кінцевому підсумку скоротило його до консультативного.

Росія і Північна Корея також випустили попередження про цунамі для деяких районів.

За даними Геологічної служби США, це був найсильніший землетрус у регіоні за останні чотири десятиліття. Були зруйновані будинки, почалися пожежі, і армійські підрозділи були направлені на допомогу в рятувальних операціях, повідомив журналістам представник уряду Йосімаса Хаясі.

Літній чоловік був визнаний загиблим після обвалення будівлі в місті Сіка в Ісікаві, повідомила телекомпанія НТВ з посиланням на місцеву поліцію.

На кадрах місцевих ЗМІ префектури видно, як будівля завалилася, піднявши шлейф пилу в місті Судзу, а на дорозі у Вадзімі утворилася величезна тріщина.

Один з очевидців на платформі соціальних мереж X опублікував кадри, на яких видно, як Великий храм Кета біля узбережжя в Хакуї розгойдується внаслідок землетрусу. У сусідній Канадзаві, популярному туристичному центрі, на знімках видно залишки зруйнованих кам'яних воріт, розкиданих біля входу в інше святилище. Підземні поштовхи також відчувалися в горах сусідньої префектури Нагано.

За словами представника JMA Тосіхіро Сімоями, найближчими днями в регіоні, де сейсмічна активність зберігається вже понад три роки, можуть статися нові сильні землетруси.

Уряд Японії заявив, що станом на вечір понеділка наказав евакуювати понад 97 000 осіб у дев'яти префектурах на західному узбережжі головного японського острова Хонсю. Їм належало провести ніч у спортивних залах і шкільних гімназіях, які зазвичай використовують як евакуаційні центри в надзвичайних ситуаціях.

Управління з ядерного регулювання заявило, що не було підтверджено жодних порушень на атомних станціях уздовж Японського моря, включно з п'ятьма активними реакторами на станціях Kansai Electric Power Ohi і Takahama в префектурі Фукуї.

АЕС Shika компанії Hokuriku в Ісікаві, найближча до епіцентру атомна електростанція, ще до землетрусу зупинила два своїх реактори для проведення регулярних перевірок і не помітила наслідків землетрусу, повідомило агентство.

Один з аеропортів Ісікави був змушений закритися через тріщини на злітно-посадковій смузі, повідомила транспортна влада. Японська авіакомпанія ANA повернула літаки, що прямували в аеропорти Тоями та Ісікави, а Japan Airlines скасувала більшість рейсів у регіони Ніїгата та Ісікава.