ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Туреччині родичі жертв землетрусу дали свідчення проти власника зруйнованого готелю

Велика Епоха
Родичі членів шкільної волейбольної команди, які загинули під час минулорічного землетрусу, збираються біля будівлі суду під час судового засідання в Адіямані, південно-східна Туреччина, 3 січня 2024 року. (Dia Images via AP)

У четвер батьки гравців шкільної волейбольної команди, які загинули, коли готель завалився під час торішнього землетрусу, дали свідчення проти власника готелю в суді, пише AP News.

Власник готелю і ще 10 осіб постали перед судом за звинуваченням у недбалості у зв'язку із загибеллю 72 осіб, включно із членами команди, які приїхали з півночі Кіпру, щоб узяти участь у змаганнях.

39 учнів, їхні вчителі та батьки проживали в готелі Isias Grand Hotel у місті Адіяман, коли в регіоні стався землетрус магнітудою 7,8 і настільки ж сильний афтершок. Тридцять п'ять із них загинули. У готелі також перебувала група туристичних гідів.

Судовий розгляд, що відкрився в середу, — перший, пов'язаний із землетрусом 6 лютого 2023 року, який обрушився на Адіяман і 10 інших провінцій на півдні Туреччини, залишивши понад 50 000 загиблих і сотні тисяч людей без даху над головою.

Власнику готелю Ахмету Бозкурту, членам його сім'ї та іншим обвинуваченим загрожує від 32 місяців до більш ніж 22 років в'язниці, якщо їх визнають винними за звинуваченням у "навмисній недбалості".

Бозкурт заперечує висунуті проти нього звинувачення, наполягаючи на відсутності правопорушень.

"Сталася катастрофа століття", — цитує його слова державне агентство Anadolu. "Мій готель було зруйновано, як і 850 000 інших будівель".

Серед тих, хто давав свідчення в четвер, був Осман Акін, учитель фізкультури з північного Кіпру, який втратив під уламками готелю двох своїх дітей.

Тоді Акін і ще 16 осіб зупинялися в спеціальному будиночку для вчителів у сусідній провінції Кахраманмарас, який, за його словами, встояв перед поштовхами.

"Ми покинули будиночок у Кахраманмарасі, не відчувши навіть крові з носа", — цитує його Anadolu.

"Наші діти віком від 11 до 14 років були поховані під завалами піску (в Адіямані). Ми сподівалися дістатися до наших дітей (живими), а коли ця надія закінчилася, ми хотіли знайти (їхні тіла) цілими та неушкодженими", — сказав він.

Ірем Айдогду, чия сестра Імран була серед жертв, попросила винести обвинуваченим суворі вироки.

"Моя сестра задихнулася в купі піску", — сказала вона. "Ці діти були світлими обличчями і гордістю Кіпру".

В обвинувальному висновку йдеться про те, що готель спочатку будували як резиденцію, і що 2016 року до нього прибудували ще один поверх. Крім того, не було дотримано будівельних норм, а матеріали, використані під час будівництва, були низької якості, повідомляє Anadolu.