ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЦРУ працює над створенням шпигунської мережі в Китаї (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

США роками шпигують за Китаєм, але вони поступаються наймогутнішому супернику у світі. Десять років тому китайські агенти проникли в Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) і страчували або кидали до в'язниці американських шпигунів. Згідно з Wall Street Journal, до двох десятків агентів які надавали інформацію США, були страчені або ув'язнені, деякі з них були високопоставленими китайськими чиновниками.

У 2021 році ЦРУ оголосило про створення нового Китайського місійного центру, підкресливши тим самим, що адміністрація Джо Байдена розглядає Пекін як головну зовнішньополітичну проблему.

Але ЦРУ все ще намагається відновити свою агентурну мережу в Китаї, де Сі Цзіньпін і його найближче оточення приймають важливі рішення з таких питань, як Тайвань та інші гарячі точки.

Згідно з доповіддю видання WSJ, ЦРУ намагається посилити свої шпигунські можливості в Китаї в рамках масштабних змін в агентстві та його сестринських шпигунських агентствах. США зміщують акцент з боротьби з терористами по всьому світу на підготовку до можливого конфлікту "великої держави" з Китаєм і Росією.

Але це непросто. США були відвернені двома кризами: нападом Хамаса на Ізраїль і вторгненням Росії в Україну. Це вимагало уваги Білого дому і ресурсів розвідки, через що директору ЦРУ Вільяму Бернсу стало важче зберігати Китай як свій головний довгостроковий пріоритет.

Скомпрометована мережа в Китаї є серйозним ударом по шпигунських зусиллях США, безпосередньо впливаючи на здатність Америки розуміти і прогнозувати внутрішню і зовнішню політику Китаю. Ця прогалина в розвідувальній інформації викликає особливу тривогу з огляду на зростаючу напруженість навколо Тайваню і Південнокитайського моря. Відсутність людського інтелекту також обмежує здатність США оцінювати військові та технологічні досягнення Китаю, які мають вирішальне значення для підтримки балансу глобальної безпеки.

З погляду шпигунства, путінська Росія, позначена внутрішніми конфліктами між її впливовими фракціями і невдоволенням еліти через дорогий конфлікт в Україні, описується як "середовище, багате на об'єкти". Ця ситуація наповнена потенційними інформаторами, зокрема незадоволеними чиновниками, військовими і бізнесменами, які можуть бути схильні обмінювати конфіденційну інформацію на гроші. ЦРУ і ФБР почали розміщувати рекламу в соціальних мережах, прагнучи залучити росіян, готових до співпраці з урядом США, ідеться у звіті WSJ.

Згідно зі звітом WSJ, ситуація в Китаї являє собою унікальний комплекс проблем, і розвідувальні органи США усвідомлюють труднощі зі збором там людської розвідки. "Це високий ризик, і це правда, що іноді все опиняється під загрозою", - визнав Девід Марлоу, заступник директора ЦРУ з операцій, у рідкісній публічній заяві в травні, мабуть, натякаючи на розкритих агентів. "Але це не применшує нашої відповідальності за успіх".

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube