ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Газі від голоду страждають тварини і люди (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У зоопарку Рафах десятки знедолених мешканців Гази розбили табір між клітками, де голодні мавпи, папуги і леви волають про їжу, через 12 тижнів після початку наступу Ізраїлю.

Майже все 2,3-мільйонне населення Гази було змушене покинути свої домівки під час бомбардувань, які перетворили більшу частину території на руїни. Багато з них зараз переповнюють південне місто Рафах, їхні притулки займають кути вулиць і порожні ділянки.

У приватному зоопарку, яким керує сім'я Гомаа, біля вольєрів для тварин стояла черга пластикових наметів, а між пальмами на мотузках висіла білизна. Неподалік працівник намагався нагодувати кволу мавпочку шматочками помідора з руки.

Багато з тих, хто знайшов притулок у зоопарку, є членами великої родини Гомаа, які жили в різних частинах анклаву до того, як конфлікт зруйнував їхні домівки.

"Є багато сімей, які були повністю знищені. Зараз вся наша сім'я перебуває в цьому зоопарку", – каже Адель Гомаа, який втік з міста Газа. "Життя серед тварин є більш милосердним, ніж те, що ми отримуємо від військових літаків у небі".

За словами власника зоопарку Ахмеда Гомаа, чотири мавпи вже померли, а п'ята зараз настільки слабка, що не може навіть сама харчуватися, коли є їжа.

Він також боїться за двох своїх левенят. "Ми годуємо їх сухим хлібом, розмоченим у воді, щоб вони залишилися живими. Ситуація дійсно трагічна".

Мати левенят втратила половину своєї ваги з початку конфлікту, перейшовши від щоденного харчування куркою до щотижневих порцій хліба, додав він.

Минулого тижня в доповіді, підтриманій ООН, міститься попередження про те, що Газі загрожує голод, і що все населення зіткнулося з кризовим рівнем голоду. На початку війни Ізраїль припинив імпорт продовольства, медикаментів, електроенергії та палива до Гази.

Хоча зараз він дозволяє ввезення допомоги в анклав, перевірки безпеки, вузькі місця в доставці і труднощі пересування через руїни зони бойових дій перешкоджають поставкам. Багато палестинців кажуть, що вони не їдять щодня.

У зоопарку левиця з левенятами лежала в клітці, а поруч гралися діти.

Тварини вмирали і хворіли щодня, розповів Софіан Абдін, ветеринар, який працював у зоопарку. "Випадки голоду, слабкості, анемії. Ці проблеми широко поширені. Їжі немає".