ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Записки ув'язнених знайшли у товарах китайського виробництва (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Дедалі більше товарів, експортованих з Китаю, приховують у собі благання про допомогу. Останніми роками в них знаходили записки, в яких ідеться, що продукцію вироблено в китайських в'язницях.

Дедалі більше товарів із Китаю підтверджують звинувачення у примусовій праці. Місяць тому одна британська покупниця виявила у підкладці свого нового дощовика посвідчення китайського в'язня. І це був не перший випадок.

Комуністичний Китай давно відомий тим, що використовує примусову працю для покарання ув'язнених. У 2012 році жителька штату Орегон знайшла лист із закликом про допомогу, захований усередині декорацій для Гелловіну.

У ньому розповідалася історія в'язня, який, як свідчить лист, сам виготовив декорації. Він написав, що його змушують працювати, бо він відмовився зректися своїх переконань – духовної медитативної практики Фалуньгун.

Ув'язнений писав, що робітникам майже не платять і змушують працювати по 15 годин на день, також він зазначив, що це триває вже багато років. Чоловік додав, що поклав два десятки таких листів у товари, які він виготовив, сподіваючись, що їх передадуть правозахисним організаціям.

Компанії, яких звинувачують у використанні примусової праці на виробництві, останніми роками стикаються з бойкотами або штрафами.

У 2020-му році на півмільйона доларів оштрафували американську компанію за імпорт порошкоподібного підсолоджувача, виготовленого китайськими в'язнями.

Це був перший випадок штрафу в межах закону від 2015 року, який забороняє американським компаніям імпортувати товари, пов’язані з примусовою працею.

Китайська компартія, схоже, перейняла цю практику в Радянського Союзу. Через міжнародний тиск десять років тому Пекін провів реформу системи трудових таборів. Але факти та звіти свідчать про те, що в країні й далі застосовують примусову працю.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube