ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У нападі на військову частину в Колумбії звинуватили наркокартель

Велика Епоха
Колумбійський прапор. (LUIS ROBAYO/AFP via Getty Images)

Один солдат загинув і 12 дістали поранення в середу внаслідок нападу з вибухівкою на військову частину на заході Колумбії, в якому армія звинуватила наркокартель Gulf Clan, пишет AP News.

Напад стався в середу на військовому об'єкті в муніципалітеті Турбо, приблизно за 480 кілометрів на північний захід від Боготи, столиці Колумбії, ідеться в прес-релізі міністерства оборони.

Міністерство приписує напад угрупованню Gulf Clan, яке влада вважає найбільшим діючим наркокартелем країни, і проти якого армія регулярно проводить операції.

Губернатор Антіокії, де розташований муніципалітет Турбо, запропонував винагороду в розмірі майже 12 800 доларів за інформацію, яка допоможе зловити лідера угруповання, Вільдера де Хесуса Алькараса на прізвисько "Ель Індіо".

Президент Колумбії Густаво Петро прагне закріпити план "повного миру" в південноамериканській країні шляхом укладення мирних угод з усіма її збройними угрупованнями, включно з лівими партизанами та організаціями, що займаються торгівлею людьми.

Уряд веде мирні переговори з кількома різними організаціями, але з Gulf Clan переговори йдуть важко. Минулого року уряд і угруповання домовилися про припинення вогню. Однак влада припинила переговори після того, як звинуватила наркокартель у тому, що він стоїть за нападами під час акції протесту шахтарів. Тоді армія відновила проти нього військові операції.

У грудні шість солдатів загинули і ще шість дістали поранення внаслідок нападу, який уряд приписав дисидентам із колись найбільшого повстанського руху Колумбії, Революційних збройних сил Колумбії, або FARC.