ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У японському місті Вадзіма рятувальники із собаками шукають жертв землетрусу

Велика Епоха
У пошуках постраждалих у Вадзімі рятувальникам допомагає собака Елза (Фото KAZUHIRO NOGI/AFP via Getty Images)

Команди рятувальників обшукують руїни, щоб знайти зниклих безвісти після потужного землетрусу, який у Новий рік забрав життя щонайменше 84 людей у центральній Японії.

Рятувальникам і солдатам японських сил самооборони допомагає собака Елза. Моторно пересуваючись між зірваною з дахів черепицею і розкиданими по землі шматками дерев'яних балок, вона пробирається через уламки дерев'яного будинку у Вадзімі. Це місто було одним із найбільш постраждалих від землетрусу магнітудою 7,5.

Елзу привіз у це прибережне місто дресирувальник собак-рятувальників Ясухіро Моріта зі свого центру, розташованого за 500 км від міста, в префектурі Тотторі на заході Японії.

"Вона реагує на мертві тіла, коли шукає їх серед уламків. Вона навчена гавкати, коли знаходить тіло", — сказав Моріта агентству AFP. "Але сьогодні вона пішла в бік перехожих, що, ймовірно, означає, що всередині не було тіл", — додав він.

Місто Вадзіма, що входить до складу префектури Ісікава, 4 січня 2024 року в Японії (KAZUHIRO NOGI/AFP via Getty Images)

Стихійне лихо призвело до численних руйнувань у Вадзімі та інших частинах півострова Ното біля Японського моря в префектурі Ісікава.

Сильні афтершоки стрясають регіон після підземного поштовху, який стався в понеділок і викликав потужні зсуви ґрунту, велику пожежу і цунамі заввишки понад метр по всьому регіону. За останніми офіційними даними, кількість загиблих на кінець дня четверга становила 84 людини, а 79 осіб, як і раніше, вважаються зниклими безвісти.

На в'їзді у Вадзіму, місто з населенням близько 23 000 осіб, відоме своїми лаковими виробами ручної роботи, тунелі частково завалені валунами, а гірські поверхні вкриті зсувами. По обидва боки дороги стоять зруйновані будинки, завалені уламками і снігом.

У місті лежить на боці велика шестиповерхова будівля, а земля всіяна поваленими стовпами електропередач.

Землетрус спровокував пожежу, яка знищила 200 об'єктів інфраструктури в комерційному районі. У деяких місцях земля повністю вкрита уламками, а поруч із будинками, вирваними з фундаменту, стоять згорілі автомобілі.

У Вадзіме 47-річний Шинічі Хірано дивиться на обвуглені будинки. "Тут раніше був будинок моєї бабусі, але він весь згорів", — сказав він AFP. "Вона давно померла, тому її будинок давно пустує, але цей район сповнений хороших спогадів". "Мені боляче бачити, як руйнуються ці знайомі місця".