ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Згідно з опитуванням, підтримка Нетаньяху на майбутніх виборах становить 15%

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху (Jack Guez/AFP via Getty Images)

Лише 15% ізраїльтян хочуть, щоб прем'єр-міністр Біньямін Нетаньягу залишився на своїй посаді після закінчення війни з ХАМАС у Газі, хоча набагато більше людей підтримують його стратегію розгрому бойовиків у палестинському анклаві, — про це свідчать результати опитування, опубліковані у вівторок, пише Reuters.

Під час опитування, проведеного Інститутом демократії Ізраїлю (IDI), 56% опитаних заявили, що продовження військового наступу — найкращий спосіб повернути заручників, тоді як 24% вважають, що кращим варіантом буде обмін, який передбачає звільнення ще тисячі палестинських ув'язнених з ізраїльських в'язниць.

Нетаньяху пообіцяв розгромити ХАМАС після нападу на Ізраїль 7 жовтня 2023 року, і армія ЦАХАЛ спустошила більшу частину Гази під час майже тримісячного наступу, знищивши близько 8000 палестинських бойовиків. За даними медичних працівників Гази, під час війни загинуло понад 22 000 палестинців, а більша частина населення була змушена покинути свої будинки. Нетаньяху заявив, що інтенсивний військовий тиск також необхідний для забезпечення повернення решти 129 заручників, яких все ще утримують у Газі.

Однак лише 15% хочуть, щоб Нетаньяху став прем'єр-міністром після закінчення війни, показало опитування. Його політичний суперник і нинішній партнер по військовому кабінету, центрист Бенні Ганц, отримав підтримку 23% опитаних. Близько 30% не назвали бажаного лідера.

Опитування було проведене серед 746 респондентів у період з 25 по 28 грудня з довірчою ймовірністю 95%, повідомляє IDI. Попереднє грудневе опитування IDI показало, що 69% ізраїльтян вважають, що вибори мають відбутися відразу ж після закінчення війни.