ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай, Росія та Іран: американський сенатор назвав головну загрозу демократії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Китай, Росія та Іран: американський сенатор назвав головну загрозу демократії (ВІДЕО)

У 2002-му президент Джордж Буш-молодший оголосив, що Сполученим Штатам протистоїть нова «вісь зла», яка загрожує всьому світові. Ця фраза визначила основну частину зовнішньої політики США на найближчі десятиліття. І в центрі її опинився Близький Схід. Тепер цей термін пролунав знову.

«Зараз «вісь зла» – це Китай, Росія та Іран. Це найбільша загроза демократичному світові. І вона з'явилася відтоді, як упала Берлінська стіна», сказав Мітч Макконнелл, сенатор Конгресу США.

У 2023 році експерти казали, що роль китайської влади в цій ситуації все більш очевидною.

Цього року китайська влада зміцнила свої військові зв'язки з Росією і надає їй вирішальну підтримку у війні з Україною. Вона допомагає Росії обходити західні фінансові та інші санкції й постачає їй провідні технології.

А Росія передала Китаю технологію підводних човнів, яка може стати вирішальним чинником потенційної війни із союзниками США. Путін та Сі Цзіньпін пообіцяли разом працювати над високотехнологічною зброєю.

Попри те, що влада КНР називає себе нейтральним миротворцем у війні Ізраїлю з ХАМАСом, її дії свідчать про протилежне. Конфлікт почався з несподіваної атаки терористичного угруповання ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня, унаслідок якого загинуло 1200 людей. Цей день став найбільш смертоносним для євреїв з часів Голокосту.

Після нападу Китай заблокував резолюцію США, яка засуджувала атаку ХАМАСу, і проголосував за резолюцію, підготовлену Росією. Водночас міністр закордонних справ Китаю підтвердив, що китайська влада підтримує справедливість щодо палестинців. Пізніше розслідування CNN підтвердило, що зброя, яку використовують бойовики ХАМАСу, схоже, виготовлена в Росії та Китаї.

Наприклад, радянські кулемети 50-го калібру. Імовірно, ця зброя залишилася після попередніх воєн, потрапивши до рук бойовиків.

Лідер ХАМАСу відкрито заявив в інтерв'ю, що його угруповання хоче йти в бік Росії та Китаю. Китайська влада, як повідомляють, використала державні ЗМІ та соцмережі, щоб підтримати ХАМАС і підставити під удар Ізраїль та США.

Водночас Китай посилив свою підтримку Ірану. Ця країна вже давно веде військовий вишкіл та надає фінансову допомогу ХАМАСу. За деякими даними, вона причетна до атаки ХАМАСу 7 жовтня.

Підтримка ХАМАСу та Ірану з боку Китаю може бути пов'язана з його великими геополітичними амбіціями на Близькому Сході – регіоні, де традиційно спостерігається присутність США. Пекін бачить у цьому регіоні великий потенціал для реалізації свого амбітного плану глобального розширення – ініціативи «Один пояс, один шлях». А також для розширення інвестицій та економічного партнерства з арабськими країнами, такими як Саудівська Аравія, ОАЕ та Іран.

Також у 2023 році північнокорейський лідер Кім Чен Ин зустрівся з китайськими делегаціями й пообіцяв підняти співпрацю з Пекіном на новий рівень.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube