ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сі Цзіньпін зробив несподівану заяву про стан китайської економіки і знову пригрозив Тайваню (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Тоді як світ відзначав настання 2024 року, Сі Цзіньпін говорив про економіку Китаю. За його словами, вона у біді. Він уперше сказав про це за всі десятиліття своїх новорічних звернень.

Він визнав, що в країні не вистачає робочих місць, а підприємства мають труднощі. Сі розповів про економічні негаразди слідом за новими урядовими даними. Вони виявили нові ознаки економічних проблем.

У грудні виробнича активність на заводах знизилася до шестимісячного мінімуму. Це пояснюють спадом замовлень як усередині країни, так і за її межами.

Цього року перед економікою Китаю стоятимуть серйозні виклики: від спаду у сфері нерухомості до зростання безробіття та збільшення місцевих боргів.

Крім економічних застережень Сі Цзіньпін ще раз попередив Тайвань, що возз'єднання острова і Китаю неминуче.

Менш як за два тижні тайванські виборці оберуть нового лідера. Китайська комуністична партія уважає Тайвань своєю територією, хоча ніколи ним не керувала.

А ось що сказала президент Тайваню у своєму новорічному зверненні: «Яке майбутнє стосунків між двома сусідами? Я думаю, що воно має відповідати принципам демократії. Тобто слідувати волі народу Тайваню. Зрештою ми – демократична країна. Щодо того, якого курсу слід дотримуватись у відносинах з Китаєм, то ми повинні дотримуватися демократичного процесу».

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube