ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пасивне куріння спричиняє рак у кішок

Велика Епоха
Пасивне куріння може бути згубним для домашніх тварин. (Alexandr Kharlov/Shutterstock)

Питання: Нещодавно я завела свого першого улюбленця, молоду кішку на ім'я Тюльпан, і відвезла її до ветеринара, який відчув запах сигаретного диму на її шерсті та порекомендував мені кинути палити або палити на вулиці, щоб захистити Тюльпан від раку.

Мені здається, що ветеринар перегинає палицю. Проте, мені потрібно знати, чи дійсно моє куріння може викликати рак у Тюльпан.

Відповідь: Наша робота як ветеринарів полягає в тому, щоб надати вам факти, необхідні для прийняття зважених рішень.

Дослідження показують, що пасивне паління підвищує ризик розвитку двох найпоширеніших видів раку у кішок: лімфоми і плоскоклітинної карциноми.

Коли ви курите, сигаретні токсини осідають на меблях і підлозі. Коли Тюльпан дрімає там, токсини прилипають до її шерсті, і вона заковтує їх під час вилизування.

Дослідження показують, що ризик розвитку лімфоми зростає зі збільшенням кількості курців у будинку, кількості викурених сигарет і тривалості контакту з тютюновим димом.

Ви вже знаєте, що куріння підвищує ризик захворювання і додає неприємного запаху одягу і шерсті. Ще одна вагома причина кинути палити — ви допоможете продовжити життя Тюльпан.

Питання: Мій ветеринар рекомендує препарати для знищення кліщів на моєму собаці, Барні, але я не бачу в них шкоди, оскільки вони не спричиняють свербіння, як блохи. Чому Барні потребує профілактичного засобу від кліщів?

Відповідь: Ви маєте рацію, кліщі не викликають свербіння, як блохи. Кліщі впорскують місцевий анестетик під час укусу, тому вкушений собака або людина не відчувають кліща і не видаляють його.

Але поки кліщ прикріплений, він може передавати шкідливі бактерії, віруси, грибки та черв'яків.

На щастя, не всі кліщі заражені, але ті, що заражені, можуть поширювати хворобу Лайма, ерліхіоз, анаплазмоз і багато інших захворювань, які позбавляють Барні енергії та апетиту, спричиняють біль і пошкоджують його суглоби й органи.

Тож дотримуйтесь рекомендацій вашого ветеринара і почніть профілактику від кліщів.

За матеріалами The Epoch Times