ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Словенські рятувальники звільнили п'ятьох заблокованих у затопленій печері (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Словенські рятувальники в понеділок евакуювали п'ятьох людей, які з суботи були заблоковані в затопленій підземній печері, повідомив керівник рятувальної місії, і всі вони були в безпеці.

Макс Мерела, який очолює Печерний пошуково-рятувальний підрозділ, сказав, що п'ятьох людей перевезли на човнах через деякі ділянки 8,2-кілометрової мережі підземних озер, а через інші вони пройшли пішки.

"Зараз вони в теплому місці, з усіма все гаразд, всі налаштовані позитивно, і рятувальна місія була успішно завершена", — сказав Мерела в телефонній розмові з Reuters.

П'ятеро людей, сім'я з трьох дорослих і двох гідів, знайшли притулок більш ніж за 2 км від входу в печеру Крижна Яма на південному заході Словенії, куди можна потрапити тільки на човні.

За останні два дні водолазам вдалося доставити їм їжу, воду, медикаменти та намет з підігрівом, але високий рівень води унеможливив їхню евакуацію.

Мерела сказала, що це перший випадок, коли люди опинилися в пастці в Крижній Ямі, ланцюжку озер зі смарагдово-зеленою водою, четвертій за величиною печерній екосистемі у світі за рівнем біорізноманіття.

"Минулого року в Словенії була катастрофічна ситуація з повенями, — сказав він. "Земля ще не ввібрала всю воду".

У серпні минулого року Словенія постраждала від найсильніших повеней, які забрали життя шістьох людей і змили будинки.