ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Унаслідок підпалів напередодні виборів у Бангладеш постраждали 8 осіб (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пожежники намагаються загасити вогонь у пасажирському поїзді напередодні загальних виборів у Дацці, Бангладеш, 5 січня 2024 року. (Mohammad Ponir Hossain/Reuters)

6 січня в Бангладеш напередодні загальних виборів було підпалено виборчі дільниці. Унаслідок пожежі, що сталася 5 січня в чотирьох купе поїзда Benapole Express, який прямував до столиці країни Дакки, постраждали вісім пасажирів.

Крім того, минулого місяця четверо людей, включно з двома дітьми, загинули внаслідок пожежі в поїзді, який уряд назвав підпалом, спрямованим проти демократичних цінностей.

Головна опозиційна Бангладешська націоналістична партія (БНП) закликала населення відмовитися від участі у виборах і оголосила дводенний загальнонаціональний страйк з 6 січня.

"Час, коли сталася ця трагедія, всього за день до виборів... показує абсолютний намір перешкодити святу, безпеці демократичних процесів у країні", — заявив міністр закордонних справ А.К. Абдул Момен.

"Цей негожий інцидент, безсумнівно, організований тими, хто має злий намір, завдає удару в саме серце наших демократичних цінностей", — додав він у своїй заяві, пообіцявши, що влада притягне винних до відповідальності.

Поліція заявила, що у зв'язку з підпалом заарештувала старшого лідера БНП із Дакки і ще сімох осіб із молодіжного крила партії.

Вісім навчальних закладів і один буддійський монастир було спалено внаслідок 14 підпалів, що сталися з 5 січня, повідомили в пожежній службі та службі цивільної оборони.

Головний комісар з виборів Казі Хабібул Авал висловив жаль з приводу відсутності БНП на виборах і сказав, що її участь зробила б вибори "більш конкурентними".

"Коли велика політична партія бойкотує вибори і чинить опір їм, неминуче, що мирне проведення виборів стає скрутним", — сказав він журналістам, додавши, що повідомлення про насильство викликають занепокоєння.

За словами офіційних осіб, постраждалі внаслідок загоряння поїзда перебувають в лікарні.

"Усі вісім осіб, включно з двома дітьми, дістали опіки дихальних шляхів", — сказала Саманта Лал Сен, старший лікар державної опікової лікарні в столиці.

Бойкот БНП — це вже другий бойкот на трьох виборах. Партія стверджує, що Авамі Ліг прем'єр-міністра Шейх Хасіни намагається узаконити фіктивне голосування, щоб отримати четвертий термін поспіль.

Хасіна, яка відмовилася від вимог БНП піти у відставку і дозволити нейтральному органу провести вибори, звинувачує опозицію в розпалюванні антиурядових протестів, що від кінця жовтня стрясають Дакку і забрали життя щонайменше 10 осіб.

Високопоставлений представник БНП Рухул Кабір Різві заявив, що пожежа в поїзді в п'ятницю була "безсумнівно, актом саботажу і жорстокості", в якому він звинуватив правлячу партію. Минулого місяця чотири людини загинули внаслідок підпалу поїзда, влаштованого протестувальниками під час загальнонаціонального страйку, оголошеного опозицією.

6 січня зазвичай жваві дороги Дакки були практично пустими, хоча сили безпеки патрулювали їх на броньованих машинах. Тим часом близько 800 000 співробітників служб безпеки мали охороняти виборчі дільниці 7 січня.