ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Харкові показали фрагменти північнокорейської ракети, якою РФ атакувала Україну (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У суботу прокуратура Харківської області представила чергові докази того, що Росія атакувала Україну за допомогою ракет, поставлених Північною Кореєю, продемонструвавши їхні фрагменти.

Старший радник президента України Володимира Зеленського заявив у п'ятницю, що Росія цього тижня вперше вдарила по Україні ракетами, поставленими Північною Кореєю.

Дмитро Чубенко, прессекретар прокуратури, сказав, що ракета (одна з кількох, що впали на місто Харків 2 січня), візуально і технічно відрізнялася від російських моделей.

"Метод виробництва не дуже сучасний. Є відхилення від стандартних ракет "Іскандер", які ми раніше бачили під час ударів по Харкову. Ця ракета схожа на одну з північнокорейських ракет", — сказав Чубенко, демонструючи фрагменти.

За його словами, ракета була трохи більшою в діаметрі, ніж російські "Іскандери", а також відрізнялася соплом, внутрішніми електричними обмотками і задніми частинами.

"Тому ми схиляємося до версії, що це може бути ракета, поставлена Північною Кореєю".

Чубенко не повідомив назву моделі ракети.

Цього тижня Росія завдала декілька ракетних ударів по Харкову під час однієї з найбільших атак з моменту початку великомасштабної війни в лютому 2022 року.

Північна Корея перебуває під ембарго ООН на постачання зброї відтоді, як у 2006 році вона вперше випробувала ядерну бомбу. Резолюції Ради Безпеки ООН, ухвалені за підтримки Росії, забороняють країнам торгувати зброєю та іншим військовим обладнанням із Північною Кореєю.