ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пластикові гранули забруднюють іспанські пляжі після аварії контейнеровоза (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Сотні волонтерів просіювали піщані пляжі з друшляками та лопатами в понеділок у північно-західному регіоні Іспанії Галісії після того, як мільйони пластикових гранул викинуло на узбережжя, що викликало занепокоєння з боку екологів.

Гранули, які іноді називають русалчиними сльозами або пелюстками, використовуються для виробництва предметів повсякденного вжитку — від пляшок з водою до пакетів для покупок.

Сміття, викинуте на берег Іспанії, походить щонайменше з одного контейнера, який впав з Toconao — зареєстрованого в Ліберії судна, зафрахтованого судноплавним гігантом Maersk (MAERSKb.CO) — біля узбережжя сусідньої Португалії минулого місяця, йдеться в заяві виробника пелет Bedeko Europe.

Віце-прем'єр-міністр Марія Жезуш Монтеро заявила державному телеканалу TVE, що уряд стурбований можливими "серйозними наслідками", але ще не знає, чи вплине це на рибальство.

Сцени, де мешканці використовують предмети побуту, щоб допомогти очистити пляжі, оживили спогади про найгіршу екологічну катастрофу Галісії — розлив 63 000 тонн мазуту у 2002 році, що призвів до закриття найбагатших рибальських угідь Іспанії.

За оцінками, 10 трильйонів пластикових гранул забруднюють морські екосистеми щороку, згідно зі звітом Pew Charitable Trusts за 2020 рік.

Регіональний лідер Галісії Альфонсо Руеда, представник консервативної опозиційної Народної партії Іспанії, заявив, що центральний уряд знав про розкидання гранул більше двох тижнів, але поінформував його адміністрацію лише 4 січня.

Представник Мадрида в Галісії заявив, що морська рятувальна служба вперше повідомила регіональну берегову охорону про інцидент 20 грудня.