ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У відповідь на кібератаку на "Київстар" хакери зламали російського інтернет-провайдера

Велика Епоха
Силуети користувачів і проекція двійкового коду на фотоілюстрації, зробленій 28 березня 2018 року. (REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo)

Хакери, пов'язані з головним шпигунським агентством України, зламали комп'ютерні системи московського інтернет-провайдера в помсту за російську кібератаку на українського телекомунікаційного гіганта "Київстар", повідомило агентству Reuters у вівторок джерело, безпосередньо знайоме з перебігом операції.

Хакерська група під назвою "Блекджек" раніше була пов'язана зі Службою безпеки України (СБУ). Хакери видалили 20 терабайт даних у M9 Telecom, російському інтернет-провайдері та телеканалі, внаслідок чого деякі жителі Москви залишилися без інтернету, сказало джерело.

Цифрове вторгнення було підготовкою до більш масштабної кібератаки, яка стане "серйозною помстою за Київстар", сказало джерело, посилаючись на хакерів.

У вівторок сайт компанії все ще залишався в мережі, незважаючи на заяви хакерської групи про те, що його було знищено. Генеральний директор M9 Telecom Андрій Павольвський, з яким Reuters зв'язалися телефоном, відмовився від коментарів.

Київстар, найбільший оператор мобільного зв'язку України, був виведений з ладу російськими хакерами минулого місяця внаслідок найбільшої кібератаки з моменту вторгнення РФ у лютому 2022 року.

Російські хакери перебували в системах "Київстару" протягом кількох місяців до атаки, повідомив Reuters минулого тижня начальник кібершпигунства України Ілія Вітюк. За його словами, злом призвів до "катастрофічних" руйнувань у компанії.

Окрім того, у понеділок військова розвідка України (ГУР) заявила, що отримала секретні військові дані зі Спеціального технологічного центру (СТЦ), російської компанії, яка перебуває під санкціями і виробляє для РФ безпілотник "Орлан" і низку розвідувальних приладів.