ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Доповідь: Війна з Тайванем може коштувати світу $10 трлн (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Скільки коштуватиме світовій економіці вторгнення Китаю на Тайвань? Bloomberg у своєму звіті наводить цифру — десять трильйонів доларів.

Розрахунок ґрунтується на двох можливих сценаріях. В одному випадку США втягуються у війну, в іншому – Пекін блокує Тайвань від світової торгівлі. І в тому, і в іншому випадку обсяги торгівлі різко падають: страждають ланцюжки постачань напівпровідників, порушуються судноплавні шляхи, а США, можливо, запроваджують санкції та мита щодо Китаю.

Також постраждає ВВП двох найбільших економік світу. Для США, за оцінками Bloomberg, падіння становитиме понад 6%, для Тайваню – цілих 40%.

За кілька днів Тайвань має обрати нового президента та парламент. І це голосування вирішить, як острів будуватиме свої стосунки з китайською компартією.

Будь-який конфлікт між Китаєм і Тайванем може дорого обійтися США.

Майк Галлахер – голова спеціального комітету Палати представників з питань Китаю. Торік він за допомогою симуляції прорахував, що може статися зі США, якщо розпочнеться війна.

Комітет також попросив Федеральний резерв провести стрес-тест американських банків, щоб з'ясувати, чи зможуть вони витримати витрати, пов'язані із раптовою втратою китайського ринку.

Станом на 2020 рік американці вклали в китайські акції та облігації понад трильйон доларів.

Тайвань також важливий для Америки з погляду виробництва мікрочипів.

Ба більше, острів розташований поряд із великим судноплавним маршрутом. Через нього проходить майже половина всіх морських контейнерів.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube