ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Білорусі вивезених з України дітей відправили тренуватися з військовими

Велика Епоха
Державне телебачення Білорусі

Державне телебачення Білорусі повідомило, що групу дітей з окупованої частини України відправили на тренування з білоруськими військовими, щоб навчити їх евакуюватися в разі пожежі.

У повідомленні, опублікованому в середу, йдеться про 35 дітей, які нещодавно прибули з окупованого Росією українського міста Антрацит. За словами білоруської влади, їх відправили в білоруське місто Могильов.

Державний телеканал "Білорусь1" повідомив, що дітей розміщено в санаторії, і за ними доглядають співробітники Міністерства з надзвичайних ситуацій. Військові "вчать дітей, як поводитися в екстремальних ситуаціях", сказав державний телеканал.

Понад 2400 українських дітей віком від 6 до 17 років було вивезено до Білорусі з чотирьох українських областей, частково окупованих російськими військами, йдеться в нещодавньому дослідженні Єльського університету. Білоруська опозиція закликала Міжнародний кримінальний суд притягнути президента Олександра Лукашенка і чиновників його уряду до відповідальності за причетність до незаконної передачі українських дітей до Білорусі.

На кадрах державного телебачення, опублікованих у середу, видно, що українські діти носять російський прапор, пришитий до їхніх рукавів. У програмі державного телебачення йдеться, що білоруські військові проводять для дітей "тренування з виживання в надзвичайних ситуаціях".

Під час репортажу було чути крики в заповненій димом кімнаті, а в програмі показали, як діти вчаться йти під час пожежі, тримаючись за стіну.

"Це не просто суха теорія, наші заняття проходять в ігровому форматі та орієнтовані на дітей", — сказав Євген Соколов, інспектор Могильовського навчального військового центру МНС.

Українська влада заявила, що розслідує депортацію дітей як можливий геноцид. Генеральний прокурор України заявив, що Білорусь також перебуває під слідством у зв'язку з імовірною насильницькою депортацією понад 19 тисяч дітей з окупованих українських територій.

Павло Латушко, колишній міністр культури Білорусі, який став опозиційним активістом і надав МКС докази причетності Лукашенка до незаконної депортації дітей, заявив, що "білоруська влада не приховує, що діти зазнають індоктринації".

Українські діти "піддаються перевихованню та індоктринації", щоб зробити їх проросійськими, сказав Латушко в інтерв'ю The Associated Press. За його словами, у деяких випадках українських дітей вивозили в Білорусь, а потім у Росію, де їх віддавали на усиновлення.